Фахівці вважають, що частина цих заповітів - спосіб піти від податків. «Якщо ви заповіли комусь машину, то вам потрібно заплатити держмито розміром 0,05% її вартості і 600 грн нотаріусу, а при продажі того ж авто, сума податку буде набагато більша», - вважає адвокат Денис Зайцев.

Юристи відзначають, що потік людей, які хочуть скласти заповіт, дійсно збільшується, причому змінюються і тенденції.

«Раніше це були в основному люди у віці або ті, хто тяжко хворий, а останнім часом все більше звертаються молоді люди - років тридцяти. Зараз таких приблизно половина», - розповіла приватний нотаріус Вікторія Дерев'янко.

За її словами, молодь замислюється про заповіт, коли з'являються діти. В основному люди заповідають родичам квартири, депозитні рахунки і машини. За українським законодавством, можна заповідати навіть те, що за фактом не володієш.

«Ви можете вказати у заповіті хоч Верховну Раду. Нотаріус не запитає у вас документів, для більшості з них головне - зняти свої 600 грн», - каже юрист Дмитро Смалюк.

За його спостереженнями, заповіт зазвичай складається після серйозних конфліктів у сім'ї, і такий документ - гарантія, що буде виконана остання воля заповідача. До речі, відсудити залишене через заповіт майно практично неможливо.

Джерело: ТСН

ІА "Вголос": НОВИНИ