В Україні мають панувати українці. Якщо ви не погоджуєтеся з тим, що тут панують українська мова та культура, преференції має передусім український бізнес і це вас «ущемляє» - пиляйте до Путіна.
Про це в ефірі ток-шоу Говорить Великий Львів 21 січня розповіла доктор філологічних наук, народний депутат України VII скликання Ірина Фаріон.
Зазначимо, з 16 січня українська мова у сфері обслуговування стає обов’язковою.
«У зв'язку з тим, що ми бавимося у псевдоукраїнізацію протягом 30 років, виростили таких потвор (людей, що ненавидять та зневажають українську мову, - ред.). І якби ми діяли щодо них жорстко і безапеляційно, сьогодні ми б не виставляли »стовпи ганьби«, - зазначила Фаріон.
При цьому Фаріон наголосила: »Треба було змінювати 10 статтю Конституції України тоді, коли у Парламенті була конституційна більшість, а саме: у 2015 і 2019 роках. Адже ця стаття - це один із найнебезпечніших мовних посилів«.
І додала: »Мова - це внутрішній спосіб буття людини. В Україні має панувати українець. А складається враження, що українець крадеться зі своїм словом ще від часів 19 століття. А мовне питання в Україні - це питання нашої незалежности«.
При цьому доктор філологічних наук розповіла, як має виглядати жорстка українізація.
»Від самого початку треба було сказати: тут панують українці. В Україні мають панувати українці. Якщо ви не погоджуєтеся з тим, що тут панують українська мова та культура, преференції має передусім український бізнес, і це вас «ущемляє», що ви тут робите? Пиляйте до Путіна! Чому ви неєте? Я би хотіла таким людям допомогти, аби вони звідси забралися. Це і є жорстка українцізація", - резюмувала Фаріон.
https://youtu.be/V4nOuBzvdSY
Що відомо про мовний закон:
- Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року.
- З 16 січня набув чинності ще один пункт закону про статус української мови, у якому йдеться про те, що відтепер усі заклади повинні обслуговувати клієнтів винятково державною мовою. У разі відмови – їх штрафуватиме Уповноважений із захисту державної мови.
Раніше ми інформували:
- «Лагідна українізація» або Чи «заговорить» сфера обслуговування державною?.
- «На 30 році незалежності потрібно захищати своє, а потім дбати про чуже» - мовний омбудсмен Тарас Кремінь.
ІА "Вголос": НОВИНИ