Сьогодні міністр охорони здоров’я України Василь Князевич провів робочу нараду, де заслухав Головного державного санітарного лікаря України Олександра Біловола про ситуацію щодо масової госпіталізації дітей з ознаками харчового отруєння. Окрім проведених заходів Василь Князевич доручив провести службове розслідування, під час якого вивчити причини ситуації та вжити жорсткі заходи задля подальшого недопущення подібних випадків під час санаторно-курортного оздоровчого сезону.
Закарпатська обласна санітарно-епідеміологічна служба провела санітарно-епідеміологічне обстеження комунального підприємства «Санаторій «Перлина Карпат» Закарпатської обласної ради.
При перевірці було встановлено порушення санітарних норм і правил щодо прийому дітей та початку роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. СЕС встановила, що директор санаторію розпочав роботу дитячого закладу відпочинку без акту прийому та комісійного заключення з дозволом на початок роботи. Крім цього прийом дітей не був погоджений з Мукачівською районною санепідстанцією.
Під час перевірки також виявлено порушення правил зберігання рибних продуктів, масла солодко-вершкового. Порушено правила зберігання сирих овочів в овочевому цеху (капуста зберігається насипом з ознаками гниття, стелажі та піддони для зберігання овочів виготовлені з матеріалу, що не підлягає санітарно-гігієнічній та дезобробці) та ін. За результатами обстеження зупинено експлуатацію харчоблоку. Проведено бактеріологічне обстеження раптовим методом 9 співробітників працюючої зміни харчоблоку.
На харчоблоці проведено заключну дезінфекцію.
Відібрані зразки на комплекс санітарно-бактеріологічних, токсикологічних, вірусологічних досліджень: залишки харчових продуктів (м’ясо-молочна, рибна, проби яєць, овочі, фрукти), гігієнічні змиви на БГКП, вода питна, вода мінеральна, добовий раціон за 04.07.09 та сніданок 05.07.09, змиви з контролю якості заключної дезінфекції.
Результати 10 експрес досліджень молочної продукції на ротавіруси – від’ємні. Проводиться вивчення шляхів отримання харчових продуктів та сировини.
Справа передана до Мукачівської міської прокуратури.
Як повідомляв Вголос, 65 дітей та 7 дорослих, які поверталися з відпочинку в Карпатах до Києва поїздом №82 «Ужгород – Київ» були госпіталізовані у Львівську обласну інфекційну лікарню з ознаками гострої кишкової інфекції (гастроентероколіту).
За оперативними даними, станом на 9.00 6 липня на стаціонарному лікуванні у Львові залишилося 60 дітей та 7 дорослих.
На станції Тернопіль госпіталізовано 2 дітей - стан середньої важкості. На станції Хмельницький госпіталізовано 2 дітей – стан середньої важкості.
Решта дітей та супроводжуючих дорослих у кількості 180 осіб доїхали до станції Київ – Пасажирський о 10.40 5 липня 2009 року, де їх зустрічали працівники медичної служби, санітарно-епідеміологічної служби та відповідальні працівники Міністерства охорони здоров’я, Головного управління охорони здоров’я міста Києва. Усі діти були оглянуті лікарями. У результаті 6 дітей бригадами швидкої медичної допомоги були госпіталізовані до інфекційного відділення 1 дитячої клінічної лікарні м. Києва. При госпіталізації стан дітей розцінений: середньої важкості – 1, задовільної – 5.
166 дітей з батьками та 8 дорослих були відпущені додому. За станом їх здоров’я здійснюється постійний моніторинг на дому.
Протиепідемічні заходи продовжуються.
ІА "Вголос": НОВИНИ