Відповідний лист (у додатку) надійшов до МОН 25 квітня, повідомляє прес-служба міністерства.
«Згідно з новим листом МОЗ відтепер для вступу дитини до дитсадка не потрібно надавати медичну довідку особливої форми – достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, в якого спостерігається дитина», - йдеться у повідомленні.
У роз'ясненні зазначається, що для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку з засвідченням факту, що дитина здорова. У ній лікар має зазначити: прізвище, ім’я, по батькові дитини; дату народження; місце проживання; інформацію про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти.
Якщо дитина має певне захворювання, то, за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Якщо ж батьки вирішать не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру, інформують у МОЗ
Що стосується вступу дитини до школи, то батьки мають надати довідку від лікаря, що дитина пройшла профілактичний огляд (форма № 086-1/о). При цьому, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини у довідці може бути зроблено відповідний запис, зазначають у профільному міністерстві.
Крім того, всю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у «Карті профілактичних щеплень» (форма № 063/о). Її ведуть у амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. «Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини», - наголошується у роз'ясненні МОЗ.
Відповідно до листа-роз’яснення МОЗ інших довідок, крім зазначених вище, заклади дошкільної та шкільної освіти не мають права вимагати.
ІА "Вголос": НОВИНИ