Особливість гепатиту А полягає в тому, що в Україні доволі часто спостерігаються спалахи цього вірусу. Вакцинація є добровільна і не входить до національного календаря щеплень

МОЗ встановлює, чому осередком спалаху гепатиту А стала саме Вінниця. За словами Кузіна, опрацьовується декілька різних варіантів.

Про це розповів в інтерв'ю РБК-Україна заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Зазвичай така кількість хворих, яка була виявлена, говорить про те, що, цілком ймовірно, причиною інфікування могла стати питна вода. Другою причиною можна назвати харчові продукти, бо більшість людей, які захворіли, говорили про те, що вони користувалися місцевим ринком: купували там овочі, фрукти, молокопродукти.

«Зараз відпрацьовуються паралельно всі сценарії, і ми вже перейшли від тестування об'єктів навколишнього середовища до тестування людей. Імунітет тримається доволі довго після перенесеної хвороби, тому протестувавши людей, ми зможемо вийти на те, яка саме людина могла перенести таку хворобу та інфікувати іншу», - пояснив головний державний санітарний лікар.

Особливість гепатиту А полягає в тому, що в Україні доволі часто спостерігаються спалахи цього вірусу. Але, як правило, вони характерні для сільських територій - там, де після після виходу з русла річок відбувається, наприклад, підтоплення вигрібних ям.

Одним із найнадійніших способів захистити себе від гепатиту А - це вакцинація, яка дає пожиттєвий імунітет. Вона є добровільна і не входить до національного календаря щеплень.

Карантин під час зимового періоду є цілком можливим. Наприклад, в окремих регіонах можуть ввести локальні протиепідемічні заходи на кшталт тимчасового закриття шкіл. Проте можуть бути й інші обмеження за рішенням місцевої влади, якщо буде перевищений епідемічний поріг. Він рахується сумарно «ковід» + грип + інші респіраторні вірусні інфекції.

ІА "Вголос": НОВИНИ