Роботу виконав відомий скульптор Михайло Черешньовський у 1962 р. Досі вона зберігалась у Товаристві воїнів УПА в Нью-Йорку.
«Скульптуру привезли в Україну в жовтні-листопаді минулого року і сьогодні ми передаємо її музеєві. Хочу також розповісти, що сьогодні для зустрічі з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком до нас приїжджає його колега з Німеччини Ґідо Вестервеллє. Під час цієї зустрічі українській стороні буде передана колекція старовинних писанок ХІХ століття, вивезених німецькою владою в час ІІ світової війни», - розповів Юрій Саврук.
Як розповіла старший науковий співробітник Музею національно-визвольної боротьби Любов Коваль, в експозиції музею будуть відображені всі сторони ведення боротьби: як військовий період, так і пропагандискі, політичні періоди. Будуть відображені такі військові фармації, як Українські Січові Стрільці, Українська Галицька Армія, Українська Повстанська Армія, дивізія «Галичина», а також різноманітні діаспорні рухи та громадскі організації.
«Основний акцент ми поставили на оригінальні документи та об‘ємні музейні предмети. Серед найцікавіших наших експонатів є зброя періоду І-ІІ світової війни. В нас збереглася іменна зброя вояків УСС та УГА і ми маємо фотографії та імена людей, яким ця зброя належала. Цікавим є також оригінальний прапор товариства «Зоря» 1911 року», - розповіла Любов Коваль.
Любов Коваль зазначила, що музейники не ставлять собі за мету «переказати книжку з історії періоду національно-визвольних знагань», тому акценти робитимуть на особистих речах учасників визвольної боротьби, газетах та вісниках того часу.
ІА "Вголос": НОВИНИ