Автобуси польської делегації зупинились у сусідньому с. Жарків, а до місця поминальних заходів з нагоди 69-ої річниці трагедії села Гута-Пеняцька були доправлені місцевими жителями на кінних санях, передає власкор Вголосу.
Щорічний поминальний захід організований польською організацією «Товариство Гута Пеняцька» за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Львові. Розпочались поминальні заходи з нагоди вшанування 69-х роковин пам’яті жертв Гути-Пеняцької із віче, під час якого виступили голова організації «Товариство Гута Пеняцька» Малгожата Годольська-Коло, котра разом із споминами про цю страшну трагедію, сказала: «Символічно, що поляки вшановують пам’ять полеглих у цій землі жертв трагедії разом з українцями. Дякую за те, що ви сьогодні тут».
Сенатор польського сейму Станіслав Годош, сказав: «Наша присутність є дуже важливою, оскільки ми виражаємо свій біль і жаль за тими, хто тут загинув щоб засвідчити, що ми пам’ятаємо і наш обов’язок - передати цю пам’ять наступним поколінням , розповісти як це сталося і не лише через членів родин, яким вдалося вижити у цьому пеклі, а й кожен з нас і як особистість, і як представник якоїсь інституції має поширювати цю пам’ять. Ми тут також і для того, щоб подібного більше не траплялося, щоб людина для людини була братом, а не катом. Як сенатор Речі Посполитої хочу схилити низько голову як данину пам"яті всім, хто був тут замордований».
Заступник голови районної ради Руслан Шишка, під час свого виступу зауважив: «Ми зібралися сьогодні тут, щоб вшанувати тих, хто своєю кров’ю скропив цю частинку Бродівської землі у час, коли люди ставали заручниками боротьби двох машин - фашизму і сталінізму і які робили все для того, щоб брат ішов на брата. Я переконаний, що ще не над однією такою могилою схилять разом свої голови українці і поляки по обидва боки кордону, честь і слава спочилим у цій землі».
Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд під час виступу на поминальному віче сказав: «Ми тут об’єднані однією думкою - вшанувати пам’ять жертв села Гута-Пеняцька, які на цьому місці 69 років тому загинули мученицькою смертю. Це спільне місце пам’яті, дуже драматичне. Дякую вам всім за вашу молитву».
Любов Крутяк, сільський голова Голубиці, звертаючись до учасників поминального віче, зауважила: «Стоїмо на місці, де німецький підрозділ СС нищив поляків, а неподілік те місце, де були такою ж мученицькою смертю замордовані українці з довколишніх сіл. Сьогодні молячись за душі померлих, помолімось за майбутнє і попросімо у Бога любові одне до одного. Вічная пам’ять полеглим».
Екуменічну поминальну панахиду за упокій душ полеглих жертв Гути-Пеняцької була відправлена священослужителями різних конфесій . Вінки і квіти до підніжжя меморіалу із викарбуваними іменами жертв Гути-Пеняцької були покладені учасниками поминавльних заходів з польської та української сторони, а представники Бродівської районної і Голубицької сільської влади поклали також вінки до підніжжя пам’ятного хреста замордаваним українцям, який знаходиться неподалік меморіалу. Також були запалені свічки пам"яті на могилах полеглих жертв Гути-Пеняцької.
Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд подякував районній та місцевій владі за організацію заходів на високому рівні у складних погодніх умовах, зокрема, забезпеченні належного доїзду до місця їх проведення.
ІА "Вголос": НОВИНИ