Про це повідомила прес-служба Чорнобильської АЕС.

Згідно з повідомленням, також однією з причин стали корозійні процеси, враховуючи наявність слідів активних протікань атмосферних опадів (бурульки і полій) з високої покрівлі безпосередньо на ферму.

«Снігове навантаження на покрівлю машинного залу в осях 50 — 68 між рядами А - Б на момент руйнування не перевищувало значень, встановлених проектом і експлуатаційною документацією ЧАЕС», - говориться в повідомленні. «Основною причиною, що унеможливлювала запобігання руйнуванню зазначених конструкцій, була відсутність можливості проведення візуального контролю за технічним станом конструкцій унаслідок відсутності безпечних підходів і вкрай небезпечної радіаційної обстановки», - говориться в повідомленні.

Нагадаємо, 12 лютого на Чорнобильській АЕС сталося часткове руйнування стінних панелей і частини легкої покрівлі машинного залу енергоблоку №4. Площа руйнування становила близько 600 кв.м. Інцидент стався о 14.03 у приміщеннях, які не обслуговуються. На Чорнобильській АЕС створена комісія для розслідування причин часткового руйнування будівельних конструкцій машинного залу. Будівельні конструкції обрушилися на ділянці машзалу, пошкодженого під час техногенної аварії на 4-му енергоблоці в 1986 році. Як повідомили у Державній службі України з надзвичайних ситуацій, попередньою причиною руйнувань на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС названо снігове перевантаження.

Джерело: УНІАН

ІА "Вголос": НОВИНИ