«Нам ще треба вчитися усвідомлювати, що книжки для дітей можуть виявитися як корисними, так і шкідливими. В Україні видавці про це не звикли замислюватися», — поділилася своїми роздумами із кореспондентом Західної інформаційної корпорації під час книжкової виставки «Форум видавців – дітям» ужгородська письменниця Галина Малик.
Авторці книжок про пригоди Алі, із усіх акцій виставки у Львові найбільш сподобалися не авторські читання чи круглий стіл «Авторство, переклад, ілюстрування і видання дитячої книжки: погляд з різних широт і перспектив», у якому вона взяла участь в клубі-кафе «Лялька», а зустріч із дитячим психотерапевтом Беатрікс Бертші-Вебер.
«Зустріч зачепила питання, про які в нас іще не прийнято говорити. Іноді виникають спонтанні дискусії у вітчизняній пресі, але вони точаться про відомі, аксіоматичні речі. Доморощена педагогіка у нас демонструє не так усталені, як застарілі погляди, що не дають змоги розв’язати проблеми, з котрими стикається дитина в сучасному житті. Якби наша критика й видавці буди психологічно освіченішими, то й на дитячу літературу дивилися б по-іншому. У тих, хто робить українську книжку для дітей, просто руки не доходять аналізувати тексти з огляду на дитячі фобії. Але це дуже потрібна робота, яку слід вести фахово. Україна переживає бум народжуваності, отже за кілька років нове покоління потребуватиме книжок для дітей. Письменники мусять дати їм нову літературу, а видавці приділити більше уваги книжкам з психологічного боку. Я дуже вдячна Форуму й Львівському національному університету ім. Франка, за те що вони поклали початок розмові про діаметрально протилежний вплив книжок на дитячу психіку, – прокоментувала Галина Малик.
ЗІК
ІА "Вголос": НОВИНИ