Про це інформує прес-служба Київської міської організації ВО «Свобода».

Підставою для цього стало, що Світлана Свергун оскаржила в суді незаконно оголошену їй догану, і її представник надав у суд документальні докази.

Як ідеться у повідомленні, Свергун 8 років пропрацювала в Державній іпотечній установі й не мала жодної догани лише заохочення. Вона має проукраїнські націоналістичні погляди, є прихильником ВО «Свобода» та неодноразово брала участь у виборах від суб'єкта висування ВО «Свобода».

«Догану прихильниці «Свободи» було оголошено за її участь у позачергових виборах Президента України 25.05.2014 року як заступника голови дільничної виборчої комісії № 800495 ОВК № 218 від ВО «Свобода» та відсутність у цей час на робочому місці. Водночас статтею 119 КЗпП України передбачено, що на час виконання державних або громадських обов'язків у робочий час працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку», – ідеться у повідомленні.

«Свободівці» зазначають, що відмова роботодавця у звільненні від виконання трудових (службових) обов'язків, працівнику, залученому до роботи у виборчій комісії, є адміністративним правопорушенням.

«Факт виконання гр. Свергун С.П. обов'язків заступника голови ДВК № 800495 був використаний для її переслідування, і як підстава для оголошення догани за відсутність на робочому місці в Державній іпотечній установі 26 та 27 травня 2014 р. Водночас із 16:00 26.05.2014 до самого ранку 27.05.2014, заступник голови ДВК № 800495 Свергун С.П. простояла без відпочинку та перерви в супроводі міліціонера в черзі під ТВК із метою здачі протоколів із «мокрими печатками», бюлетенів та іншої виборчої документації», – пише прес-служба.

Адвокат та сама Світлана Свергун зверталися до Президента П. Порошенка та прем'єр-міністра А. Яценюка про припинення переслідування жінки. Крім того, народний депутат України VI скликання від ВО «Свобода» Тарас Осауленко звертався до Генерального прокурора України з проханням доручити проведення перевірки факту порушення трудового законодавства та переслідування працівниці Державної іпотечної установи.

Проте будь-яких дій щодо перевірки за фактом переслідування здійснено не було.

Прокуратура також відіслала всі скарги та звернення до Державної інспекції України з питань праці та її територіальних підрозділів, які також надали стандартну відписку про мораторій на перевірки та відсутність дозволу Кабінету Міністрів України на перевірку.

«Тому Світлана Свергун була вимушена звернутися до суду та намагається відстояти свої права. Наступне чергове судове засідання, яке відбуватиметься в Оболонському районному суді Києва призначено на 9 вересня 2015 року», – ідеться у заяві.

ІА "Вголос": НОВИНИ