На сьогодні у Львові зареєстровано 20 тисяч осіб, недужих на цукровий діабет.
Про це сьогодні, 11 травня, повідомила заступниця директора департаменту, начальниця управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Леся Кобецька.
За її словами, цього року хворих, в яких вперше виявили діабет, на сорок відсотків менше, аніж було в попередні роки. А все через те, що під час пандемії ковіду мало приділяли увагу профілактиці виявлення цукрового діабету.
Регіональна координаторка проєкту «Діємо для здоров’я» у Львівській області Мар’яна Служинська, що діабет небезпечний тим, що на початках проходить безсимптомно, а, зрештою, все може завершитися інвалідністю.
Саме тому у рамках цього проекту на Львівщині запрацюють мобільні бригади, які відвідуватимуть, перш за все, місця, де мешкають вимушені переселенці, та переконуватимуть пройти перевірку на діабет. Ці бригади називаються «Мисливцями за діабетом».
«Мобільні бригади будуть працювати там, де вони найбільш потрібні. Тобто, не там, де є багато вузьких спеціалістів, а у віддалених сільських громадах», - зауважила вона.
Сімейна лікарка Мар’яна Климців зауважила, що під час стресу рівень цукру у крові зростає. Зі своєї практики вона пам’ятає випадки, коли пацієнти планово здавали аналіз на цукор у крові й результат виявився поганим.
«Ми знали який у неї рівень цукру в крові, ми контролювали його. Але в момент, коли вона здавала аналіз крові, залунала повітряна тривога. То ж, в результаті, рівень цукру у крові виявився височенним. Тому довелося її заспокоювати, вичекати кілька днів. І аж тоді знов здавати аналіз», - розповідає лікарка.
Тож, за її словами, якщо людина зазнає тривалого стресу, то в організмі можуть запустити процеси цукрового діабету. А ось позбутися стресу та знизити рівень цукру можна за допомогою фізичних вправ.
«Йдіть, і садіть бульбу. Це трохи жарт, але це – не жарти», - каже Мар’яна Климців.
Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», на Львівщині мешкає понад 80 тисяч недужих на цукровий діабет.
ІА "Вголос": НОВИНИ