Конференція зібрала провідних наукових та практичних фахівців в галузі туризму з вищих навчальних закладів (факультети туризму), викладачів ліцензованих туристичних курсів, керівників громадських організацій, представників управлінь львівської облдержадміністрації/львівської міської ради, керівників туристичних фірм, керівників готельної галузі та туристичної інфраструктури, провідних фахівців туристичного супроводу, кращих студентів та слухачів спеціалізованих курсів, представників ЗМІ.
Гостем доповідачем конференції був: п. Вєслав Бродовські – президент ГО Товариство Інтеграційне „MAGNUM BONUM” (Республіка Польща).
В рамках конференції, з метою усестороннього обговорення, відбулася презентація детально розробленого туристичного маршруту по – середньовічній історико-архітектурній частині м. Львова з детальним аналізом облаштування/пристосування інженерно-технічних елементів під потреби неповносправних мешканців Львова/Львівщини та туристів.
В рамках конференції її учасникам було: детально ознайомлено з правовою та законодавчою базою України, сучасними методами та специфікою обслуговування туристів з особливими потребами, стандартами і вимогами підвищення рівня послуг в готельному і туристичному бізнесі тощо.
Важливо, те, що організаторам конференції вдалось (завдяки застосованому модераторському методу), налагодити контакти між її учасниками конференції, та синхронізувати дії розрізнених організацій котрі діють у м. Львові. Відбувся пошук нових можливості та вигоди від активної співпраці громадського сектора котрий представляє неповносправних осіб Львівщини та наукового – бізнесового - владного середовищ. Були отримані дані по соціальний стан неповносправних громадян Львівщини. Відбувся пошук методів вирішення туристичної проблематики та її адаптації до неповносправних осіб. Окреслено відповідальність громади, держави та підприємництва стосовно незахищених верств українського населення тощо.
Впродовж дня, учасники міжнародної конференції, виголосили цікаві та змістовні доповіді по окресленій проблематиці вдалось залучити практично усіх учасників до активної дискусії. Було запропоновано ряд нових ідей та європейських бачень стосовно запозичень напрацювань Республіки Польщі у розвитку внутрішнього туризму для неповносправних осіб.
Учасникам конференції було вручено корисні і систематизовані методичні та роздаткові матеріали опрацьовані українськими та польськими експертами:
- ксерокопії витягів з українського законодавства та нормативної бази;
- тематичні брошури та кольорові ліфлети в тому числі на CD носіях тощо.
Організаторами конференції, для її іноземного гостя, було організовано екскурсію по м. Львову.
Проаналізувавши й обговоривши проблеми туризму та відпочинку для неповносправних осіб, учасники Міжнародної конференції ухвалили:
В уяві більшості людей, активний туризм асоціюється, як правило, зі здоровими людьми. Однак часи міняються: люди з особливими фізичними потребами починають справедливо вимагати від суспільства відкритості, вільного доступу до всіх загальних ресурсів – в тому числі до відпочинкових зон, туристичних маршрутів, цікавих об'єктів архітектури та природи, парків тощо. У розвинутих країнах вони все частіше самі або при допомозі волонтерів з громадських організацій організовують пізнавальні поїздки, екскурсії, табори, змагання. Однак все ще залишається фактом неготовність м. Львова та Львівщини, як також і всієї Україна до обслуговування людей з особливими потребами в туристичній сфері: наші рекреаційні зони не пристосовані до їх побажань та вимог, немає спеціалістів, методик та практичного досвіду роботи з даною категорією туристів. Очевидно, що цим порушується конституційне і громадянське право конкретної частини українського суспільства на повноцінне і достойне життя, відпочинок.
За світовою статистикою в кожній країні є 8-12% неповносправних осіб. З огляду на ці дані, можна ствердити, що в Україні налічується близько 5 млн. неповносправних, не виключено, що вони намагаються приїхати на екскурсії до Львова та області. Зокрема, на Львівщині мешкає близько 144 тисяч неповносправних людей, з них понад 8 тисяч дітей.
Галузь внутрішнього/в’їзного туризму фактично безпорадна перед цією мільйонною армією потенційних споживачів, які щойно починають шукати можливостей задоволення своїх справедливих прав на відпочинок. Отож, підготовка технічної інфраструктури та працівників туристичних фірм, турбаз, готелів, музеїв, ресторанів тощо є дуже актуальною і терміновою. Правова база з допомогою Президента і Міністрів України вже змінилась у кращу сторону. Справа за надавачами туристичних послуг.
Конференція проводилася в рамках втілення запланованих заходів Проекту: “Сприяння розвитку можливостей внутрішнього туризму для неповносправних осіб України та захист громадянського права на активний відпочинок людей з особливими потребами, які проживають на Львівщині”.
Підтримка проекту: Фонд Східна Європа за рахунок коштів наданих агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Фонд Євразія.
Організатор заходу: Львівська Асоціація Розвитку Туризму (ЛАРТ).
Партнери проекту:
- УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМ ЛОДА;
- ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА;
- ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ТОВАРИСТВО «ЗЕЛЕНИЙ ХРЕСТ»;
- ГО ТОВАРИСТВО ІНТЕГРАЦІЙНЕ „MAGNUM BONUM” (РЕСПУБЛІКА ПОЛЬЩА.
ІА "Вголос": НОВИНИ