Про це повідомила прес-служба управління ДСзНС у Львівській області.

В Сокальському районі досягнення та перевищення відміток часткового затоплення будинків та госпоб’єктів в окремих населених пунктах (с.с. Сілець, Межиріччя).

З метою мінімізації наслідків весняного паводку, підрозділами Головного управління ДСНС України у Львівській області спільно з органами місцевої виконавчої влади протягом 2 квітня проводились роботи щодо нарощування захисних дамб на р. Рата у м. Великі Мости та с.Межиріччя Сокальського району.

Також підрозділами ДСНС надавалась допомога у розчищенні підмостових отворів від уламків криги, гілок дерев та сміття. Організоване цілодобове спостереження за рівнем води та зміною гідрологічної ситуації на ріках басейну Західного Бугу. Органами місцевої виконавчої влади та самоврядування до населення доводяться рекомендації щодо дій у разі підтоплення сільськогосподарських угідь, будівель та споруд.

При загрозі виникнення повені необхідно:

Зміцнити своє житло, щоб виключити знищення його водою. За можливості при будівництві необхідно використовувати стійкі до дії вологи та води матеріали або ж обробити їх відповідними хімічними речовинами.

Придбати засоби порятунку на воді (рятувальні жилети, надувні човни й плоти).

Забрати з місць, які наповнюються водою (наприклад, підвали й льохи) речі й продукти. Їх краще тримати в сухих місцях, куди воді важко проникнути, тому що навіть у випадку невеликих опадів вони можуть бути зіпсовані. Якщо загроза повені реальна, то коштовні речі краще перенести до знайомих і родичів, що проживають на височинах або верхніх поверхах висотних будинків.

Необхідно заздалегідь подбати про свійських тварин. У випадку повені тварини, що опиняються в обмеженому просторі або на прив'язі, гинуть навіть незважаючи на те, що більшість із них природжені плавці! У результаті господарі не тільки гублять домашнього годувальника або улюбленця. Їхній будинок або ділянка можуть бути заражені!

При загрозі виникнення повені не зайвим буде підготувати так звану «тривожну валізу». У її вміст входять: документи й гроші, упаковані у водонепроникні матеріали, необхідний одяг (бажано із щільної, водостійкої тканини), продукти довгострокового зберігання, бажано в герметичному впакуванні, ніж, сірники, які для запобігання промокання можна вмочити в рідкий віск, ліхтар, радіоприймач. У тривожній валізі зберігаються тільки необхідні речі. Не варто брати із собою зайве, тому що це лише ускладнює евакуацію.

Що робити під час повені? Ось декілька порад:

Уважно слухайте інформацію про розвиток повені та інструкції про порядок дій. Не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку із Вами.

Попередьте про загрозу сусідів!;

Найважливіше – не піддаватися паніці й заспокоїти інших. Намагатися зберігати самоконтроль й чіткість дій. Пам’ятайте, ваше життя залежить від правильності Ваших дій!;

Дізнайтеся у представників місцевих органів влади або рятувальних підрозділів про місце збору мешканців для евакуації;

ВАЖЛИВО!
При евакуації необхідно виконати наступні дії: відключити електропостачання й виключити газ; закрити всі двері й вікна та, взявши необхідні речі, слідувати в безпечні місця. За необхідності - скористатися допомогою рятувальних служб.

Відповідно до статистики ваші шанси набагато вищі, якщо ви залишитеся очікувати допомогу там, де вас застала вода - на даху будинку, на верхівці дерева, на піку гори або пагорба. Не можна ховатися в замкнутих приміщеннях, тому що вони можуть бути повністю затоплені й рятувальникам буде дуже важко вас врятувати;

Детальніша інформація на сайті ДСзНС.

ІА "Вголос": НОВИНИ