ЛЬВІВ, 29 ЖОВТНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — На Львівщині та Волині найгірша ситуація по збору твердих побутових відходів.

Про це повідомила прес-служба міністерства житлово-комунального господарства України.

„У приватному секторі, як правило, відсутня належна система поводження з ТПВ. Так, у 2006 році з 29 тис. сільських населених пунктів було охоплено системою збору ТПВ 8,3 тис. сіл та селищ (28%), що лише на 3% більше, ніж у 2005 році. Загалом, лише 61% населення України охоплено послугами зі збору ТПВ. Найгірший стан у Волинській і Львівській областях”, — зазначено у повідомленні.

Відстуність системи збору ТПВ призводить до щорічного утворення по Україні близько 12 тис. несанкціонованих звалищ, що займають площу понад 2,2 тис. га. „З кожним роком ця цифра росте. Так, ще у 2001 році їх кількість становила всього 755 од., загальною площею 430 га”, — зазначено у повідомленні.

На сьогодні існує потреба у будівництві 456 нових полігонів, загальною площею понад 1,5 тис. га. „Однак, через протидію з боку населення, природозахисних, громадських організацій та відсутність у місцевих органів влади практики надання гарантій та компенсацій — виділення земельних ділянок під будівництво нових полігонів ТПВ стає в Україні дедалі складнішою проблемою”, — зазначено у повідомленні.

За словами заступника начальника управління благоустрою та комунального обслуговування Мінжитлокомунгоспу Олександра Ігнатенка, першочерговою задачею, яка визначена як пріоритетна урядовою Програмою поводження з твердими побутовими відходами, Мінжитлокомунгосп вбачає зменшення обсягів ТПВ, що захоронюються на полігонах та сміттєзвалищах. „Це можна досягти за рахунок впровадженням сучасних методів та технологій з переробки та утилізації ТПВ. В той же час, органи місцевого самоврядування не поспішають, а іноді і зволікають, з їх впровадженням”, — зазначено у повідомленні.

Щорічно в Україні утворюється близько 50 млн.куб.м ТПВ, що дорівнює майже 11 млн. тонн, які захоронюються на 3,6 тис. сміттєзвалищах і полігонах, загальною площею біля 6,2 тис. га, і лише 3% ТПВ підлягають переробленню або утилізації.

Як повідомляло агентство, 25 жовтня депутати Львівської міськради відхили протест прокурора по рішенню міськради щодо створення конкурсної комісії з визначення найкращого інвестиційного проекту з комплексного виконання робіт, пов’язаних з організацією поводження з ТПВ, будівництвом сміттєсортувального комплексу, рекультивацією та експлуатацією Грибовицького сміттєзвалища.

Міський прокурор Андрій Палюх у протесті зазначив, що по-перше Львівська міська рада має компетенцію приймати програми, а не концепції, а по-друге оскільки полігон твердих побутових відходів “Збиранка” перебуває у постійному користуванні ЛМКП “Збиранка”, яка є власністю Львівської міськради, то надання права розпорядження комунальним майном міській конкурсній комісії суперечить законодавству.

Нагадаємо, через винесення протесту конкурсна комісія на визначення інвестора на рекультивацію Грибовцького сміттєзвалища не винесла кінцевого рішення.

24 травня 2007 року Львівська міськрада прийняла в цілому Концепцію впорядкування системи поводження з твердими побутовими відходами у місті Львові.

В ухвалі передбачено створення конкурсної комісії з визначення найкращого інвестиційного проекту з комплексного виконання робіт, пов’язаних з організацією поводження з ТПВ, будівництвом сміттєсортувального комплексу, рекультивацією та експлуатацією сміттєзвалища.

До конкурсної комісії ввійшов М.Одуха, О. Синютка, В.Лясковська, М.Шморгай, М.Желіско, С.Павлюк, Б.Бедрило, О.Вардзаль, С.Татух (за згодою), Ю.Зима (за згодою), П.Волошин (за згодою), І.Пітель (за згодою), В.Стеньковський (за згодою).

29 березня Львівська міськрада прийняла за основу концепцію впорядкування системи поводження з твердими побутовими відходами.

ІА "Вголос": НОВИНИ