Додаткова високосна секунда компенсує різницю між астрономічним та універсальним часом.
Про це повідомляє Meduza з посиланням на Popular Mechanics.
Востаннє секунду додавали 31 липня 2015 року. Люди таких змін навіть не помічають, однак для комп'ютера це вкрай важливо й він не розуміє самої ідеї додаткової секунди. Високосна секунда використовується, щоб компенсувати різницю між астрономічним часом і універсальним (UTC), яке використовується в годиннику. Зазвичай вона додається, якщо різниця між астрономічним часом і UTC за рік склала більше 0,8 секунди.
Отож, 2016 року Google розтягне високосну секунду на 20 годин: десять до настання 1 січня 2017 року, і десять - після. Протягом цих двадцяти годин час на серверах компанії час буде йти на 0,0014% повільніше, ніж зазвичай. В результаті до 10 ранку UTC 1 січня різниця в часі буде компенсована.
Для комп'ютерів проблема високосної секунди полягає у тому, що перед наступом 1 січня 2017 року годинники повинні будуть показати незвичний час - 23:59:60. Причому машинам потрібно пояснити, що це разова подія, яке до того ж в різних часових поясах відбудеться в різний час.
Разом з тим, введення високосної секунди іноді зумовлювало серйозні збої. Так, 2012 року зайва секунда спровокувала помилку Linux, що в свою чергу зламало кілька популярних сайтів, в тому числі Reddit.
Основну проблему високосна секунда створює для компаній, які підтримують протоколи мережевого часу (NTP), тобто таких як Google, чий протокол використовується для синхронізації годин на комп'ютерах й інших електронних пристроях.
Найпростіше було б додати зайву секунду серверів синхронізації, але через те, що машини не можуть зрозуміти саму ідею "зайвої секунди", компаніям доводиться вигадувати більш винахідливі рішення.
ІА "Вголос": НОВИНИ