Ігнатенко зазначив, якщо геологорозвідувальні роботи будуть успішними, дослідницький видобуток газу розпочнуть на п'ятий рік після початку геологічної розвідки, однак промисловий видобуток розпочнуть лише через 6-7 ріків.

Нагадаємо, за Юзівською та Олеською площами оголошено конкурси на укладення угоди про розподіл продукції. Відповідно до постанов Кабінету Міністрів угоду треба укласти через 120 днів після визначення переможців конкурсу.

Ігнащенко розповів, що очікує участі в конкурсах найбільших міжнародних нафтогазових компаній, зокрема, з його слів, на Юзівське родовище може бути подано близько 5 заявок, на Олеське - 3.

Натомість, голова Державної служби геології та надр Едуард Ставицький зазначив, на Одеській площі можна видобувати від 2,5 до 3 млдр куб. м. газу на рік.

За оцінками Держгеології, загальні ресурси Олеського родовища - 2,98 трлн куб. м.

Угоди про розподіл продукції будуть укладені між переможцями конкурсів (інвесторами) і спільними підприємствами, створеними
Національною акціонерною компанією "Надра України" і ТОВ "СПК-Геосервіс" (відповідно: ТОВ "Надра Олеська" і ТОВ "Надра Юзівська") на паритетних засадах.

Частка "СПК-Георсервіс" у зазначених спільних підприємствах становитиме 10%, "Надра України" - 90%. "СПК-Геосервіс" бере на себе повне фінансування спільних підприємств, створених з НАКом.

Як повідомляв Вголос, депутати Жовківської райради звернулися до прем’єра Миколи Азарова та голови ВРУ Володимира Литвина з вимогою залучити представників місцевих рад до роботи над проектом розробки родовищ корисних копалин в Олеській площі та поновити права та інтереси територіальних громад стосовно погодження Переліку ділянок надр, які можуть надаватися у користування.

ІА "Вголос": НОВИНИ