ЛЬВІВ, 14 БЕРЕЗНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – На Радехівському міні-заводі з переробки і утилізації ракетного палива вже перероблено 40 тонн «меланжу».

Про це повідомляє прес-служба Міноборони з посиланням на командувача військами ЗахОК генерал-лейтенанта Михайла Куцина.

«Жодної загрози для населення немає», - запевнив генерал Куцин.

За його словами, процес утилізації такої небезпечної речовини як «меланж» відбувається планово та із забезпеченням відповідних заходів безпеки.

У той же час, Михайло Куцин зазначив, що існує проблема із зберіганням кислоти, що залишається після утилізації палива.

«У нас немає жодних умов для зберігання цієї кислоти і ми ведемо переговори з польською стороною щодо вирішення цієї проблеми», - пояснив він.

Як повідомляло агентство, 17 вересня цього року в Радехові розпочав роботу завод з утилізації окисника ракетного палива типу «меланж». Продуктивність установки — 4 т «меланжу» на добу, або 1,2 тис т на рік. Планувалось, що завод буде працювати 2 роки, згодом його перенесуть в інше місце.

Ракетний окислювач меланж – це суміш азотної кислоти з багатьма хімічними компонентами. Його додавали до ракетного пального у 50-60 роках минулого століття. Після вилучення ракет з рідким пальним 200 тисяч тонн меланжу і сьогодні зберігається у багатьох країнах – учасниках Варшавського Договору. Найбільша його кількість – понад 16 тисяч тонн – зберігається в Україні.

На сьогодні на військових об’єктах Західного оперативного командування зберігається понад 6 тисяч тонн “меланжу”.


ІА "Вголос": НОВИНИ