26 грудня комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування підтримав урядовий законопроєкт №11024 про заборону джипінгу на території природно-заповідного фонду.
Про це розповіли в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів, пише «Українська Правда».
Йдеться про заборону поїздок на джипах, квадроциклах та багі, які подекуди пропонують як розвагу для туристів – переважно в Карпатах.
Законопроєктом пропонують обмежити можливість проїзду механічних транспортних засобів на територіях природно-заповідного фонду України: природних, біосферних заповідників, національних парків, заказників, пам'яток природи та інших об'єктів.
Виняток становитимуть дороги загального користування, вулиці і дороги населених пунктів та автомобільні дороги на приватних ділянках.
Водночас заборона не стосуватиметься:
- користувачів та власників земель у межах заповідних об'єктів;
- посадових осіб Державної екологічної інспекції;
- виконавчих органів місцевих рад;
- правоохоронців;
- працівників аварійно-рятувальних служб, органів охорони здоров'я, з'єднань військових частин, підрозділів ЗСУ та інших законних збройних формувань,
- громадських інспекторів.
Крім того, проїжджати цими територіями на механічному транспорті зможуть:
- працівники організацій, які обслуговують там інфраструктуру;
- також місцеві жителі, які користуються заповідними зонами для власних потреб;
- відвідувачі, що рухаються спеціальними туристичними маршрутами та дорогами для проїзду.
«Схвалення документа у другому читанні поставить крапку в дискусіях щодо використання транспортних засобів на територіях природно-заповідного фонду.
Ця опція залишиться в обмеженому вигляді для працівників природоохоронних установ, правоохоронних та інших органів і служб під час виконання ними своїх службових обов'язків», – пояснила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.
Законопроєкт у початковому вигляді передбачає зміни лише до Закону «Про природно-заповідний фонд», а не до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу чи інших актів, які встановлюють відповідальність за правопорушення.
Очікується, що парламентарі голосуватимуть за ухвалення проєкту за основу на початку 2025 року.
ІА "Вголос": НОВИНИ