Чотирьом службовцям територіального центру комплектування та соціальної підтримки та працівникові Борщівської міської ради, що на Тернопільщині, оголосили підозри.
Про це під час брифінгу повідомив начальник Нацполіції області Сергій Зюбаненко, пише Суспільне.
«П'ятьом фігурантам справи, а саме керівнику районного ТЦК, трьом його підлеглим та працівникові Борщівської міської ради повідомили про підозри в складі організованої злочинної групи. Їх підозрюють не лише в корупції, але й в незаконному утриманні людей і побитті. Сьогодні у суді підозрюваним обирають запобіжні заходи. Слідство хоче, щоб це був арешт без альтернативи застави усім п'ятьом фігурантам справи», - йдеться в заяві.
За словами заступника начальника Нацполіції області Андрія Ткачика, до вже наявних підозр двом службовцям ТЦК додали нові кваліфікації.
«Після крайньої реалізації, це було 23 липня, ми працювали над тим, щоб повноцінно всім учасникам оголосити підозри і обрати запобіжні заходи, щоб кожен поніс відповідальність. Тому сьогодні, за погодженням військової прокуратури, було проведено ряд обшуків. По завершенню тих обшуків пʼятьом фігурантам, включно з організатором, було оголошено підозри за рядом статей. Це статті 368 частина 3, і 146 частина 3, і 122. Усі ці статті в складі організованої злочинної групи. Санкція цих статей — від 5 до 10 років позбавлення волі. Станом на зараз у Тернопільському міськрайонному суді відбувається слухання запобіжних заходів по фігурантах слідчими суддями. Ми звернулися сьогодні із клопотанням про тримання під вартою. У клопотаннях ми не зазначали розміру застави, тобто безальтернативно», - йдеться в повідомленні.
Начальник Нацполіції області Сергій Зюбаненко розповів, що у справі є потерпілі.
«Зараз є офіційно 6 потерпілих, але це стосовно оголошення сьогоднішніх підозр. Ми працюємо з більшою кількістю потерпілих, кожного дня ми встановлюємо, спілкуємося».
За словами Сергія Зюбаненка, тих чоловіків, які не мали грошей, щоб відкупитися від служби в ЗСУ, залучали до будівництва будинку для співробітника ТЦК.
«Потерпілі оплачували рахунки та долучалися до будівельних робіт. Такі факти є та вони будуть досліджені», - йдеться в повідомленні.
Усім 5 фігурантам справи додали статтю 122 ККУ за нанесення тілесних ушкоджень. У кожного із 6 потерпілих різні обставини, розказав Сергій Зюбаненко.
«В одному з випадків людину було незаконно позбавлено волі, йому наносились тілесні ушкодження. Фігуранти, розуміючи, що дана особа не може бути призвана, бо в нього є 4 неповнолітніх дітей, все одно його затримали, певний час тримали, чекали, поки принесуть грошову винагороду 30 тисяч гривень за те, щоб його відпустили».
За словами Сергія Зюбаненка, деякі ЗМІ публікували неправдиву інформацію про те, що хабарі передавали й до обласного ТЦК.
«Слідством досліджено, що зв'язку із обласним ТЦК чи Чортківським, — немає. Я вам кажу відверто, що на сьогоднішній день не просто не знайдено таких доказів, а спростовано слідством. Якщо б нам такі факти були відомі — вони були б обов'язково задокументовані».
ІА "Вголос": НОВИНИ