Нерест – це найбільш важливий період у житті риби, а тому в цей час, як ніколи рибі потрібен спокій і затишок. Під час нересту риба втрачає всяку міру безпеки, виходить на мілководні місця, щоб своєчасно відкласти ікру. Для забезпечення ходу риби на нерестові місця забороняється проводити завали та загородження річок, каналів, що з’єднуються між собою та озерами, спускати з них воду. Особливо великої шкоди рибним запасам завдає забруднення водойм стічними водами з різними домішками і, насамперед, нафтопродуктами, тому біля водойм забороняється миття автомобілів та іншої техніки.
Згідно Правил любительського та спортивного рибальства заборонено промислове та любительське рибальство, а також добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання у такі строки:
- з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
- з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах (за винятком Хрінницького водосховища Горохівського району);
- з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.
На підставі обґрунтувань, розроблених науково-дослідними організаціями наказом Волиньрибоохорони № 45-В/Д від 25.03.2013 р. визначено термін заборони на лов (добування) водних біоресурсів на Хрінницькому водосховищі Горохівського району з 11 квітня по 20 червня.
У відповідності до Правил любительського та спортивного рибальства, дозволяється любительське рибальство на водоймах загального користування та водоймах закріплених за товариствами рибалок-любителів, з берега за межами нерестовищ одною поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом. Нерестовищами вважаються мілководні зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки.
Забороняється громадянам та організаціям користування та пересування плавзасобами в межах нерестовищ, крім суден спеціально уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів.
ІА "Вголос": НОВИНИ