Екологи попереджають про критичну ситуацію в сфері поводження з твердими побутовими відходами на території Луцької міської ради, внаслідок якої місто Луцьк разом із сусідніми населеними пунктами можуть потрапити в сміттєвий колапс. Про це йшла мова під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції в області Олександр Ткачук, на даний час вивезення та захоронення твердих побутових відходів здійснюється на полігон, який розташований поблизу села Брище Луцького району, на території Княгининівської ОТГ. Його експлуатацію здійснює КП «Луцькспецкомунтранс». Частина полігону, яка є першою чергою, на сьогодні переповнена. Відповідно до робочої документації полігону твердих побутових відходів, проектний обсяг виданих відходів на першій стадії становить 1 млн 300 тис. куб. Фактично захоронено 1 млн 800 тис. куб. Ці дані зафіксовані під час перевірки підприємства «Луцькспецкомунтранс» в жовтні поточного року.
«За результатами перевірки Державної екологічної інспекції Волинської області видано припис комунальному підприємству «Луцькспецкомунтранс» про зупинення захоронення твердих побутових відходів на території полігону. Основною причиною, що призвела до швидкого перезаповнення першої черги полігону є недотримання вимог законодавства у сфері поводження з відходами та вимог експлуатації полігону, визначених робочою документацією полігону першої черги. Зазначені порушення фіксуються з грудня 2016 року. Приписи в частині полігону Луцькою міською радою не виконані. Окрім того, в травні та липні поточного року інспекція зверталася до Луцької міської ради з вимогою розглянути питання щодо вжиття термінових заходів із будівництва другої черги полігону твердих побутових відходів. При цьому, наголошувалося, що до кінця 2018 року заповнення твердими побутовими відходами полігону досягне критичної межі», – зазначив Олександр Ткачук.
Проблема переробки сміття має регіональний характер. В області досі не введено в експлуатацію полігон твердих побутових відходів в смт Маневичі та полігон Ківерцівської міської ради. Схожа ситуація спостерігається в селищах Любешів та Шацьк, містах Ковель, Нововолинськ, Камінь-Каширськ. Серед позитивних прикладів поводження зі сміттям на Волині можна назвати лише полігон у м. Володимир-Волинський.
ІА "Вголос": НОВИНИ