Про це свідчать дані торгів, пише «Прайм».

Сьогодні вдень вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent опускалася на 3,57% - до 43,84 долара за барель, знижуючись вранці до 43,69 долара за барель.

Жовтневі ф'ючерси на нафту WTI дешевшали на 3,61% - до 38,98 долара за барель, опускаючись вранці до позначки в 38,94 долара за барель.

У понеділок індекс Шанхайської фондової біржі впав на 8,5%, незважаючи на рішення влади дозволити інвестувати кошти пенсійного фонду в акції.

Побоювання за економіку Китаю призводять інвесторів до думки, що інші економіки Азії також можуть уповільнити своє зростання, що призведе до погіршення ситуації з попитом на нафту.

«Сьогоднішнє падіння пов'язано не з фундаментальними показниками ринку нафти, а з ситуацією в Китаї. Побоювання пов'язані з можливістю «жорсткої посадки» економіки і з тим, що ситуація виходить з-під контролю влади КНР», - наводить агентство Рейтер слова аналітика Commerzbank Карстена Фрича.

Негативний вплив на ціни на нафту також надають повідомлення з Ірану.

Міністр нафти Ірану Біжан Намдара Зангане заявив в неділю, що держава має намір «за всяку ціну» нарощувати видобуток нафти, щоб не втратити свою частку на світовому ринку, повідомив Рейтер.

Разом з тим, сьогодні до мінімуму з 1999 року обвалився сировинний індекс Bloomberg, передає «Українська правда».

Обвал котувань акцій сировинних компаній поглибив обвал на фондових ринках.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ