Стартап, як пояснює Вікіпедія, – це недавно створена компанія (можливо, ще не зареєстрована офіційно, але серйозно планує стати офіційною), що будує свій бізнес на основі інновацій або інноваційних технологій, не вийшла на ринок або ледве почала на нього виходити і що володіє обмеженим набором ресурсів.
Стартапи з’являються кожного року пачками і, трохи пропрацювавши, так само пачками зникають у небуття. Лише одиниці досягають успіху.
Найкращі в цьому році
Нещодавно львівські ІТ-шники зібрались на останньому в 2011 р. засіданні Lviv StartUp Club, щоби підбити підсумки року, що минає.
Засновник львівського клубу стартаперів Ростислав Чайка поділився своїми міркуваннями з приводу того, які зі стартапів 2011 р., орієнтованих на споживачів, можна назвати найкращими.
Airbnb – сервіс, що дозволяє здавати/винаймати квартири без допомоги посередників. На сьогодні у базі сайту представлені помешкання у майже 20 тис. населених пунктах 192 країн світу. Сервіс поки що не має української локалізації, але на вибір доступна російська мова.
Uber – дозволяє кожному, хто має приватне авто, стати таксистом. Для прикладу, ви збираєтесь поїхати зі Львова до Івано-Франківська і у вас в автомобілі є вільні місця. В такому випадку ви можете зайти на Uber і залишити повідомлення, що ви готові взяти з собою попутників. За винагороду, звичайно. Цей стартап може стати суттєвим конкурентом для традиційних служб таксі.
GroupTalent – на цьому сайті зібрані програмісти і дизайнери. Інвестор, якому потрібна команда виконавців проекту, може зареєструватись на цьому ресурсі і набрати собі відповідних людей.
До переліку найкращих соціальних стартапів експерт відніс:
Klout – такий собі барометр впливовості людини. Впливовість визначається за діяльністю людини у Facebook, Twitter та інших соціальних мережах.
Jogabo – соціальна спільнота тих, хто любить грати у футбол. Завдяки цьому ресурсу можна познайомитись з іншими людьми з вашого міста, які хотіли би зіграти у футбол, і домовитись з ними про гру.
В частині соціальної комерції виділилися:
Novelo – платформа для торгівлі товарами на Facebook.
SocialRewards – допомагає впроваджувати програми лояльності серед користувачів соціальних медіа. Наприклад, користувачі, які активно постять лінки на публікації інтернет-видання «Вголос», отримуватимуть від редакції бонуси, які можна буде обміняти на якийсь подарунок.
Серед стартапів, орієнтованих на користувачів мобільних пристроїв, Р. Чайка виділив:
Siri – програма-персональний помічник. Розпізнає людську мову, тому може розпізнавати усні запитання і відповідати на них.
Instagram – сервіс, з допомогою якого користувачі iPhone можуть ділитися з друзями фотографіями на Facebook, Twitter і Flickr. Побачили щось цікаве – сфотографували і миттєво поділилися фото з друзями. У цього проекту великий потенціал, зважаючи, що більшість людей є візуалами, тобто людьми, в яких зір є домінуючим каналом сприйняття навколишнього світу.
На початку наступного року визначатимуть найкращі стартапи 2011 р., які народилися в Україні. Подивимось, що з цього вийде.
фото: richard-wilson.blogspot.com
ІА "Вголос": НОВИНИ