Про це йдеться у зверненні народного депутата до прем’єра Юлії Тимошенко, повідомляє Національний студентський союз.

У проекті постанови, який потрапив до рук нардепа, Міністерство освіти і науки України пропонує позбавити стипендій тих студентів, які за результатами семестрового контролю отримали хоча б одну трійку за п’ятибальною шкалою оцінювання (стипендію пропонується призначати студентам, які за результатами семестрового контролю з кожного предмета мають не нижче 7 балів за дванадцятибальною або не нижче 4 балів за п’ятибальною шкалою оцінювання). Натомість зараз, згідно діючого Порядку призначення і виплати стипендій, академічна стипендія у мінімальному розмірі призначається студентам, які за результатами семестрового контролю мають середній бал успішності 7.00 – 9.99 за дванадцятибальною або 4.00 – 4.99 за п’ятибальною шкалою оцінювання.

У своєму листі Іван Денькович інформує прем’єра, що за наближеною оцінкою та попереднім моніторингом, здійсненим Національним студентським союзом, у випадку прийняття постанови «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати стипендії», без стипендій залишиться від 10 до 20 відсотків студентів, що значно підвищить соціальну напругу у студентському середовищі та негативно позначиться на іміджі уряду.

«Коли у більшості вишів навіть заліки диференційовані (ставиться оцінка за все і вся), скласти сесію без трійок – не легко навіть генію. Багато прикладів, коли талановиті студенти отримують з усіх предметів 4-5, але не можуть виконати кабальні нормативи з фізкультури, поблажливо отримуючи одну трійку. Якщо постанова почне діяти, то багато з таких талановитих студентів не матимуть шансів на соціальну підтримку, якою фактично і являється стипендія», – коментує ситуацію президент Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович.

«Позбавляти стипендії тих, хто отримав лише одну трійку – недоцільно, адже ймовірність її отримати, беручи до уваги фактор корупції, інші суб’єктивні фактори, які не можна відслідкувати і тим більше законодавчо врегулювати, є значною. При такій постанові зростає також ризик ручного регулювання університетами кількості стипендіатів, щоб вкластись у виділене фінансування (поставив одну трійку - залишив без стипендії). Якщо вже і економити на стипендіях, то Уряду варто розглядати варіант отримання студентом не менше трьох трійок – тоді мотивація позбавлення стипендії очевидна і ніяка ймовірність не стане на заваді», – зауважує Микола Гуменний, голова комітету з розвитку студентського самоврядування Національного студентського союзу.

ІА "Вголос": НОВИНИ