Про це вона заявила на прес-конференції у Львові сьогодні.
За словами Лесі Оробець, сьогодні відбувається послідовна руйнація системи освіти зсередини. Через прихід в міністерство освіти Дмитра Табачника, вважає народний депутат, реформи освіти залишились лише на папері, а також починається відкат назад до радянської системи.
«Я б наклала категоричне вето на те, щоб політики втручалися в зміст освіти. Бо таким чином ми кожні вибори будемо переписувати зміст підручника історії. Історія це не просто цифри і факти. Це єдиний предмет в школі, який виховує патріотизм», - сказала Леся Оробець.
Також вона згадала про скасування 12-річної шкільної освіти.
«Вартість тих підручників, які були надруковані і підуть під ніж, бо не відповідають вимогам одинадцятирічної програми, приблизно 100 млн. грн. Вартість нових підручників – від 400 до 600 млн. грн.», - наголосила народний депутат.
На думку Оробець, потрібно було відтермінувати введення 12-річної системи до 2015 року, коли держава буде готова до цього: «Однак пішли по найгіршому сценарію – просто відкату назад. І тепер діти, які вчаться в 10 класі, для них підручники залишилися ті які друкували для 12-річки. А в 11 класі вони будуть вчитися 1 рік, але вивчатимуть програму двох років»
«З мого спостереження найдотошніші відмінники встигали прочитати всю програму з літератури української чи зарубіжної. Тепер же прочитати два в одному – це якість освіти наших дітей. Це ціна рішення такого адміністрування», - додала вона.
Також Леся Оробець виступає за скасування вимоги обов’язкової дошкільної освіти. Відповідний законопроект, за її словами, буде внесений на розгляд ВРУ.
Загалом, на думку Оробець, в освіті є 3 критичні пункти: «Перше – моніторинг її якості. У нас тестування через що не люблять, бо тестування – це як градусник. Він показує, що температура зашкалює. Друга проблема – це проблема адміністрування, проблема кадрів. Починаючи від шкільного вчителя, недоплаченого і недовченого, закінчуючи міністром, якому не в голові українська освіта. Третя критична проблема – проблема фінансування. У нас на освіті регулярно економлять і це призводить до відомої максими – «чому дурний, бо бідний. Чому бідний, бо дурний», - відзначила лідер ЄЦ.
Сьогодні Леся Оробець планує зустрітися із освітянами, а також якщо вдасться із ректором ЛНУ ім. І. Франка Іваном Вакарчуком.
ІА "Вголос": НОВИНИ