Відео опублікували на офіційному каналі NASA в YouTube, – передає Еспресо.
Шлірен-метод, що застосовувався в цьому випадку, є одним з основних способів вивчення повітряних потоків при проектуванні і випробуванні нової авіаційної техніки. Такий спосіб фотографії дозволяє виявляти оптичні неоднорідності в прозорих заломлюючих середовищах. У шлірен-фотографії використовуються спеціальні лінзи з відтинаючою діафрагмою.
На опублікованому відеозаписі чітко видно ударні хвилі. Вони є областями, в яких тиск і температура середовища відчувають різкий і сильний стрибок. Ударні хвилі сприймаються спостерігачем, як вибух або як дуже гучний хлопок, в залежності від відстані до надзвукового об'єкта.
Звук вибуху від ударних хвиль називається звуковим ударом, і саме він є одним з основних перешкод у розвитку надзвукової пасажирської авіації. В цей час авіаційні правила забороняють надзвукові польоти літаків над населеними частинами суші.
Авіаційна влада може дозволити надзвукові пасажирські польоти, якщо рівень шуму не перевищуватиме 75 децибел. Для того, щоб зробити існування громадянської надзвукової авіації можливим, розробники сьогодні шукають різні технічні способи зробити нові літаки «тихими».
Одним із способів зниження рівня шуму є зміна аеродинамічної конструкції літака. Зокрема, вважається, що перепроектування деяких елементів планера дозволить уникати різких стрибків тиску на фронті ударної хвилі і різких падінь тиску в задній її частині з подальшою нормалізацією.
Розробкою демонстратора технологій «тихого» надзвукового літака в межах проекту QueSST займається американська компанія Lockheed Martin. Роботи ведуться на замовлення NASA. У червні поточного року завершилося ескізне проектування літального апарату.
Планується, що перший політ демонстратора відбудеться в 2021 році. «Тихий» надзвуковий літак буде з одним двигуном. Його довжина складе 28,7 метра. Він отримає планер, фюзеляж і крило якого зовні нагадують перевернутий літак. На QueSST встановлять звичайні вертикальний кіль і горизонтальні керма для маневрування на малій швидкості польоту.
Технологія QueSST передбачає розробку такої аеродинамічній конструкції літака, на крайках якої утворювалося б якомога менша кількість ударних хвиль. При цьому ті хвилі, які все ж будуть утворюватися, повинні бути менш інтенсивними.
ІА "Вголос": НОВИНИ