Запуск «послідовника» Curiosity намічений на 2020 рік. «Марс 2020» (так називатиметься новий ровер) не просто продовжить справу свого попередника, але і допоможе повернути деякі зразки ґрунту на Землю, щоб вчені могли продовжити дослідження інопланетних порід в лабораторних умовах.
Ровер «Марс 2020» буде оснащений найсучаснішими інструментами для дослідження поверхні планети і пошуку слідів життя. Також у листопаді 2013 року NASA запустить орбітальний зонд, який буде досліджувати верхні шари атмосфери Марса.
Однак, за словами глави Дирекції наукових місій NASA Джона Грансфелд, найцікавіше відбувається саме на поверхні планети.
«Нам необхідно повернутися на Марс, щоб зрозуміти, чи було там колись життя», - стверджує Грансфелд.
Саме тому півроку тому Грансфелд доручив команді вчених з університету Брауна створити концепцію нового ровера, який зможе дати людям відповіді на хвилюючі питання.
Згідно із задумом вчених, «Марс 2020» буде оснащений пристроями, які дозволять не тільки робити знімки пейзажів Червоної планети, а й отримувати детальні зображення найдрібніших зразків ґрунту.
Ще однією відмінною рисою нового апарату буде спеціальний інструмент для виявлення та хімічного аналізу органічного вуглецю. Саме ця речовина буде головною ознакою того, що колись Червона планета була населена мікробами.
Нагадаємо, днями Curiosity надіслав свіже фото, на якому Марс дуже схожий на Землю. Фотографія була отримана за допомогою лівої навігаційної камери, встановленої на борту марсохода Curiosity.
Джерело: ТСН
ІА "Вголос": НОВИНИ