ЛЬВІВ, 26 ТРАВНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – «Наша Україна» ініціюватиме розпуск ВРУ, якщо БЮТ спільно з Партією регіонів і КПУ спробують прийняти останній варіант змін до Конституції України.

Про це заявив народний депутат України від БНУНС, член НСНУ Андрій Парубій на прес-конференції сьогодні.

«Ми зробимо все можливе, щоб не допустити прийняття проекту Конституції, який планується винести на розгляд ВРу. Якщо буде прийнято зміни до Конституції у першому читанні, 226 голосів, то у другому читанні, коли буде потрібно 300 голосів, ми знайдемо механізми, щоб дати юридичні підстави президенту розпустити парламент», - сказав він.

За словами нардепа, прийняття цього проекту змін до Конституції України, який політологи називають «медведчуківським», може призвести до руйнування української державності вцілому.

«Проект нової Конституції України, який я мав змогу бачити на завершальній стадії, на нашу думку, є неприйнятним сьогодні і може призвести до зруйнування української державності вцілому. Багато положень, які там є, є неприйнятними не тільки для «Нашої України», а й для всіх українців», - наголосив він.

Андрій Парубій зазначив, що згідно з останніми соцопитуваннями, які проводив центр «Соціс», понад 60% українців є прихильниками або президентської, або президентсько-парламентської республіки. «Водночас ключові політичні сили в парламенті хочуть будувати парламентську республіку, що цілковито дисонує з суспільним настроєм. Виникає питання, а чиї ж інтереси вони представляють у парламенті…», - обурився він.

За словами Парубія, у новій конституції повноваження президента «швидше зводяться до захисника прав людини, омбудсмена, який може лише говорити свої думки з того чи іншого приводу».

Крім цього, продовжив нардеп, проектом нової конституції пропонується система виборів у 2 тури, яка фактично запровадить в Україні двопартійну систему.
«Двох турова система полягає у тому, що ставиться відсоток 1 для проходження у парламент, це дає змогу вернутися в парламент і Блоку Вітренко, і СПУ, і Руському Блок, які на сьогодні займають агресивну антиукраїнську позицію. У другий тур виходять 2 партії, які зайняли перше і друге місце. Цим другом туром легалізується двопартійна система у державі. Більш того, у другом турі та політична сила, яка набере більшість, автоматично отримає 226 мандатів у новому парламенті», - розповів він.

«Тобто якщо в першому турі партія могла взяти умовно 11-12% і зайняти перше місце, бо інші набрали менше, то у другом турі вона має 226 депутатів. Друга партія має менше і називається опозицією, а одновідсоткові партії просто є статистами, але мають трибуну для озвучення своїх ідей», - пояснив нардеп.

Ще більше його дивує розподіл влади між цими двома політичними партіями – «Партія, яка перемогла, отримує прем’єр-міністра, отримує всю виконавчу владу. А та партія, що програла, отримує спікера парламенту, голову ВРУ, першого віце-прем’єра, всіх перших заступників голів адміністрацій, Рахункову палату та ряд інших структур, деякі з них з правом судового слідства».

«Фактично це не є влада і опозиція, це «дерибан» влади на двох. Цей проект конституції швидше нагадує коаліційну угоду між двома політичними силами, аніж стратегічний документ, який має визначати розвиток української держави на багато років», - наголосив Парубій.

ІА "Вголос": НОВИНИ