Про це повідомив директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків НБУ Сергій Круглик, передає агентство "Інтерфакс-Україна"

"Технічно це легко вирішується, але це комплексне питання, яке необхідно вирішувати лише після проведення належних економічних розрахунків урядом та отримання відповідних підстав з точки зору фіскальної та цінової політики", - сказав він.

За словами Круглика, дослідження громадської думки, проведені НБУ в 2009 році, виявили, що відмова від випуску монет номіналом 1 і 2 копійки підтримує 93% респондентів. За їхньою оцінкою, ці монети вже не виконують належним чином платіжну функцію. Крім того, за його даними, понад 65% опитаних заявили, що не приймають монети низьких номіналів на здачу.

Директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків НБУ також відзначив, що одно-і двокопійчана монети не повертаються в банківську систему, що дозволяє припустити використання їх населенням на цілі, не пов'язані із здійсненням платежів. Разом з тим Круглик підкреслив, що прийняття такого рішення можливе за підтримки з боку уряду і парламенту.

Зокрема, Міністерству економіки і Міністерству фінансів буде потрібно провести додаткові розрахунки щодо впливу такого кроку на надходження до державного бюджету, пенсійні розрахунки, масштаб цін і інші економічні показники. У свою чергу, Верховній раді буде потрібно внести зміни до законодавства, відкоригувавши монетний ряд.

ІА "Вголос": НОВИНИ