Про це повідомляє РІА «Новости».
Період, коли життя може розвиватися поблизу зірки, безпосередньо залежить від тривалості життя самої зірки, йдеться в препринті дослідження. Винятком є лише ситуація, коли зірка припиняє своє існування з неприродних причин, наприклад, унаслідок зіткнення з небесним тілом або під впливом іншої руйнівної сили.
За даними дослідження, життя може виникнути біля зірки, яка в 0,08-3,7 разу важча за Сонце. Причому вага зірки обернено пропорційний тривалості існування життя: що легша зірка, то довше можуть існувати живі організми. Найпоширеніші у Всесвіті зірки, червоні карлики, які вирізняються невеликою вагою, можуть існувати і підтримувати навколо себе життя протягом десяти трильйонів років.
Зірки, схожі на Сонце, в процесі своєї еволюції переживають різні стадії розвитку (жовтий карлик, субгігант, червоний гігант), а потім через 10 мільярдів років перетворюються на білого карлика. У кожній із цих періодів зірка може зробити умови на прилеглих планетах непридатними для життя.
Процес виникнення зірок почався через 30 мільйонів років після Великого вибуху. Планетні системи почали з'являтися набагато пізніше – після того, як вибухи наднових сформували друге покоління світил. Вчені вважають, що це і є точкою відліку існування життя у Всесвіті, яка обмежується тривалістю життя найстабільніших зірок, що становить близько 10 мільярдів років.
ІА "Вголос": НОВИНИ