Це рішення закріплене у Постанові Правління Національного банку України від 24 вересня 2015 року, повідомила прес-служба регулятора.

«Національний банк України продовжує пом’якшення грошово-кредитної політики, розпочате у минулому місяці. Поступовий відхід від політики «дорогих грошей» стає можливим завдяки стійкому зниженню ризиків для цінової стабільності в Україні», - йдеться в повідомленні.

«На прогнозному горизонті переважатимуть фактори, які сприятимуть уповільненню інфляції. Серед них будуть збалансованість грошово-кредитного ринку, низькі ціни на сировинні товари на світових ринках, подальше зниження девальваційних та інфляційних очікувань. Останньому сприятимуть завершення операції з реструктуризації суверенного боргу України, продовження ефективного співробітництва з Міжнародним валютним фондом та підтримка з боку інших міжнародних партнерів», - прогнозує НБУ.

«Водночас, як заплановане підвищення адміністративних цін і тарифів, так і дострокове збільшення заробітних плат та соціальних виплат, ініційованого Урядом, не буде мати значного впливу на інфляцію. З урахуванням цього, за оцінками Національного банку України, цінова динаміка уповільнюватиметься і надалі. Як наслідок, на кінець 2016 року приріст індексу споживчих цін уповільниться до 12%. За підсумками 2016 року прогнозується зростання реального ВВП  на 2,4%», - повідомив Нацбанк.

Нагадаємо, після досягнення домовленостей про реструктуризацію Держборгу НБУ оголосив про зниження облікової ставки з 30% до 27% з 28 серпня. 

У березні 2015 року Національний банк України підняв облікову ставку відразу з 19,5% до 30%

Згідно із законом про Національний банк, облікова ставка є одним із монетарних інструментів, за допомогою якого НБУ встановлює для банків та інших суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир вартості залучених і розміщених грошових коштів. Облікова ставка є базовою щодо інших процентних ставок НБУ і використовується одночасно як засіб реалізації грошово-кредитної політики та орієнтир вартості грошей.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ