Як зазначив Владика Димитрій, відповідно до нової редакції ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації» церкві надається статус юридичної особи. До речі, така система уже діє в Російській федерації, де церкви мають статус юридичної особи. На сьогодні в Україні право юридичної особи має парафія, громада, єпархія і центральне керівництво, а церква як інституція не має цього права. У випадку внесення змін до законодавства про свободу совісті церква підлягатиме законодавству Української держави. За словами митрополита Львівського і Сокальського УПЦ КП, це означатиме, що коли якась громада, котра має храм, забажає перейти в ту чи іншу конфесію, то храм вона має покинути, бо він є у власності цієї церкви.
«Ми з усіма церквами в Україні прийшли до спільного знаменника, що зараз ми не можемо закласти таку бомбу під релігійний мир, який встановився з кінця 90-х років. Це питання зараз є не на часі. Тобто церква не проти того, щоб у майбутньому вона набула це право юридичної особи», - зауважив Владика Димитрій.
Та, за словами митрополита, вдалося зупинити внесення поправок до релігійного законодавства.
«Я бачу, що наш позачерговий собор 23 січня своїми постановами та листами до Президента України вплинув на цю ситуацію. Також я маю інформацію, що Всеукраїнська рада церков звернулася до голови Верховної ради України з листом з просьбою відкласти цей закон», - зазначив Владика Димитрій.
Тим часом у Москві вже другий день триває архієрейський собор російської православної церкви, на якому російський патріарх Кирило у своїй доповіді звертає увагу керівництва України на необхідність надання права юридичної особи українським церквам.
«Якби це сталося, то і російська церква в Росії, і українська православна церква в єдності з російським патріархатом заявила б, що українські храми належать їй. Тобто це ті храми, які в 1992 році підтримали рух за автокефалію та незалежність української православної церкви. До прикладу, Володимирський собор в Києві, щодо якого російська церква вже неодноразово заявляла, що його збудував російський імператор Олександр III, і тому вони мають право його повернути», - розповів митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.
Врешті-решт Владика Димитрій висловив сумнів у тому, чи взагалі церкві в Україні потрібно надавати статусу юридичної особи.
«Я просто до кінця не розумію, чому церква має набути в цій державі якогось юридичного статусу, чому церква повинна бути прирівняна до якогось міністерства. А тут нам пропонується перейти в якусь організацію, яка час від часу повинна буде козиряти перед державою, перед її структурами. Тобто я не розумію, чому є така потреба у набутті церквою статусу юридичної особи», - зауважив митрополит.
ІА "Вголос": НОВИНИ