Що старший напій - то кращий. Це правило не завжди працює. Що більше часу коньячні спирти проводять у дубовій бочці, то більше дубильних речовин до них потрапляє. Напій набуває неповторного букета ароматів, але стає терпким, жорстким, навіть різким.

Це продукт для поціновувачів. Розкрити всі грані навіть коньяку класу X.O. (Extra Old, наймолодший спирт в асамбляжі має щонайменше 6 років витримки) не так-то просто. Потрібен спеціальний посуд, кімнатна температура, багато часу і... витримка у дегустатора. Будемо чесними хоча б самі з собою: ми рідко вживаємо коньяк у такий спосіб. Тому немає жодного сенсу (крім хвастощів) купувати дорогі марки напою для більшості випадків. Ось, який напій потрібно брати, щоб отримати максимальне задоволення і не витрачати зайвих грошей.

У складі коктейлів

Якщо ви збираєтеся змішувати коньяк з будь-якими іншими рідинами, вам підійдуть наймолодші марки - класу V.S. (Very Special, витримка в бочці не менше двох років). Якщо ви вживаєте коньяк України, беріть «3 зірочки».

Коньяк чудово поєднується як з алкогольними, так і з безалкогольними напоями. Жодних обмежень не існує. Наприклад, у самому місті Коньяк, що дало ім'я легендарному напою, найпопулярніший коктейль у барах - це суміш коньяку з тоніком. У пропорції 1 до 5, у велику склянку наливають приблизно 20 мл алкоголю. Причому, вживають такий коктейль разом із сигарою.

Коньяк - міцний напій. Як правило, він містить від 40% до 45% етанолу. Це означає, що вага його менша, ніж у інших компонентів. Тому його краще додавати в останню чергу, якщо ви хочете отримати шарувату структуру. Такий коктейль можна підпалити.

А якщо вам потрібно ретельно перемішати всі компоненти, то додавайте коньяк першим.

У чистому вигляді, під легкі закуски

Не вірте людям, які кажуть, що коньяк не поєднується з лимоном або шоколадом. Ці закуски чудово підходять. Якщо, звісно, ви берете коньяк класу V.S.O.P. (Very Superior Old Pale, молодший спирт - витриманий не менше 4 років). За вітчизняною класифікацією, це «5 зірочок».

Самі французи вважають за краще керуватися «правилом трьох С». Вони вважають, що до коньяку потрібно брати шоколад і сигару. Назви цих продуктів починаються на латинську букву С.

Але які б легкі закуски ви не обрали, рекомендуємо брати до них ще й безалкогольні напої. Якщо не тонік і не апельсиновий сік, то це може бути холодний чай або навіть мінеральна вода.

У чистому вигляді, з важкими закусками

Брати коньяк під такі закуски, як печене м'ясо або риба - цілком собі нормальна традиція. Напій добре поєднується з будь-якими смаками, не тільки з солодкими продуктами. Під м'ясо рекомендується брати напій з нотками чорносливу в букеті. Під птицю - з горіховими або навіть шоколадними. А під рибні страви - з відтінками карамелі.

З важкими закусками добре йдуть молоді коньяки - V.S. або «Три зірочки». Вони легше п'ються, ніж старі спирти. І володіють більш тонким букетом, що не перебиває, а скоріше, підкреслює смак основної страви.

У складі кондитерських виробів

Більшість витриманих коньяків мають у своєму букеті відтінки, що відповідають солодощам: карамель, шоколад, вишня, ваніль, горіх. Тому немає жодного сенсу брати для випічки чи десертів старі сорти. Адже для того, щоб у кондитерському виробі отримати аромат шоколаду чи ванілі, краще брати цей самий шоколад чи ваніль.

Вам потрібен аромат, характерний саме для коньячних спиртів. Тому беріть найдешевші, наймолодші напої. Вони не тільки поліпшать ароматичні якості вашого продукту, але ще й подовжать термін зберігання. Алкоголь - чудовий консервант.

Джерело - https://spirt-opt.store/uk/category/cognac-uk/

ІА "Вголос": НОВИНИ