Як повідомляє lenta.ru з посиланням на Sueddeutsche Zeitung, про це 14 квітня в Мюнхені на процесі заявив фахівець баварського управління кримінальної поліції Антон Дальмайєр. За його словами, ще в березні 2009 року криміналісти провели експертизу документа, порівнявши його з трьома аналогічними посвідченнями, які були надані для аналізу владою США. На всіх чотирьох посвідченнях, за словами німецького експерта, є прикметні особливості, які повністю співпадають. Підробити їх, за словами експерта, неможливо навіть за допомогою сучасного устаткування.
Тим часом, з фотографією і печаткою на посвідченні справа дещо складніша. Особисте фото Дем‘янюка на посвідченні проштамповане двома круглими печатками, лінії якої, однак, дещо зміщені. «Фотографія, ймовірно, була видалена, а відтак по-новому приклеєна», - заявив Дальмайєр. При цьому він відзначив, що немає жодних ознак того, що одне фото було замінене іншим.
Раніше адвокати Дем‘янюка висловили сумнів в автентичності посвідчення. При цьому вони посилалися на свідчення одного із свідків, який, за деякими даними, разом з Дем‘янюком служив охоронцем в іншому концентраційному таборі «Флоссенбюрг». Свідок заявив, що охоронці, тікаючи з табору, знищили всі свої особисті документи.
Як відзначає Welt, есесівська посвідка є головним і мало не єдиним доказом причетності Дем‘янюка до масового вбивства ув’язнених. Двоє в`язнів «Собібора», які вижили, виступаючи на процесі, так і не змогли пригадати, бачили вони Дем‘янюка в таборі чи ні.
Вже під час суду про себе заявив третій свідок, громадянин Росії, 88-річний ветеран війни Олексій Вайцен, який, побачивши в новинах репортаж про Дем‘янюка, пізнав у ньому колишнього охоронця табору «Собібор». Поки що невідомо, чи будуть його свідчення заслуховуватися на суді.
Сам Дем‘янюк, який з початку процесу зберігав цілковите мовчання, 13 квітня через своїх адвокатів звернувся до суду із заявою, в якій назвав себе «однією з жертв Гітлера».
Суд над Іваном Дем‘янюком планують завершити в травні.
ІА "Вголос": НОВИНИ