ЛЬВІВ, 14 ГРУДНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Федеративне Міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини реалізуватиме у Львові проект ревіталізації місцевих кварталів.
Про це повідомила начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко на прес-конференції сьогодні.
Онищенко розповіла, що на участь у програмі претендували три міста України: Львів, Чернівців та Одеса.
На її думку, німці надали перевагу Львову зокрема через готовність міської влади до співпраці. “Сильне було лобі Одеси, але все вирішила готовність міста до реалізації проекту”, — сказала вона.
Онищенко пояснила, що ревіталізація місцевих кварталів передбачає комплексну реставрацію будівель. “Підхід, який у нас був раніше не вирішує проблеми міста. Дахи та фасади ремонтовані, а всередині двориків жах робиться. Все має бути вирішене: від пивниць до дахів”, — додала вона.
Скільки коштів виділить Німеччина для ремонту історичного центру Львова наразі не відомо.
Як зазначив радник Президента львівського відділення ТПП, експерт програми цін, яка фінансується Федеративним Міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини, Стефан Миронюк, загалом Німеччина виділила для реалізації програм різного напрямку в Україні на 2008 рік 22 млн. євро.
Миронюк додав, що загалом на реалізацію аналогічного проекту у румунському місті Сібіу було витрачено 100 млн. євро. “Це кошти Німеччини, румунського уряду, фінансових установ. Сібіу місто менше за Львів. Відтак для Львова потрібна буде така ж, якщо не більша сума”, — сказав він.
Миронюк також зауважив, що проект ревіталізації у нашому міста триватиме не менше 5 років. “Це великий проект. Він триватиме не менше 5-ти років. У Сібіу програма релізовувалася 7 років”, — додав Миронюк.
Онищенко зазначила, що першочерговим завданням буде виробляння проектної документації на об’єкти, що “потрапляють” під програму. “Ми зараз маємо документацію на 5-ть кварталів середмістя”, — сказала Онищук.
12 грудня з робочим візитом до Львова прибули представники Федеративного Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини, яка ознайомилася з історичним середовищем міста та зустрілася з керівництвом міста.
Ревіталізація — комплекс заходів, спрямованих на підвищення функціональної значущості архітектурного ансамблю (комплексу), фрагмента історичного архітектурного середовища шляхом відтворення втрачених ними громадських функцій або надання їм нових, що не порушують історичний вигляд будинків та їх оточення.
ІА "Вголос": НОВИНИ