Не дивлячись на зменшення кількості бажаючих провести свята в Західній Україні, більшість баз відпочинку не понизили ціни, а деякі навіть трохи їх підвищили. Причому більшість готелів не готові надавати номери подобово, а пропонують викупити їх пакетами, розрахованими в середньому на семиденне перебування на курорті. Втім, влада західноукраїнських курортів налаштована оптимістичніше і прогнозують, що на відпочинок до них приїде рівна з минулим роком кількість відпочивальників – біля 2 млн. людей.
Курорт, що найбільш потребує клієнтів середнього класу - це Яблуниця, розташована в 35 км. від Яремче на кордоні Івано-Франківської і Закарпатської областей. Останні декілька сезонів в цьому населеному пункті місця знімають відпочивальники, які їздять кататися в Буковель.
Причому послуги Буковеля для відпочивальників в Яблуниці доступні не лише власникам автомобілів, але і безколісним туристам, оскільки кожен ранок з Яблуниці вирушають мікроавтобуси на гірськолижні підйоми в Буковель. Трансфер в обидві сторони обійдеться відпочиваючим в 30 грн.
До послуг тих, що бажають провести час на цьому курорті пропонується три траси. Перша з них розташована на горі Діл із старим підйомником бугеля, по обидві сторони якого знаходяться траси для початківців. На горі Мікулінка працює три бугелях підйомниками з п'ятьма відносно нескладними спусками, а на горі Коза розташовані складніші траси.
Орендувати житло в приватному секторі з дворазовим харчуванням можна за 180-200 грн./чол в добу, в котеджі близько 400 грн./чол в добу. Узяти лижі на п'ять днів коштуватиме близько 300 грн., а спеціальний одяг на цей же період (куртка, штани, рукавиці, шлеми) - близько 200 грн. Один підйом на гору для любителів швидкісного спуску коштуватиме 6-8 грн., а обід в місцевому ресторанчику – 40-50 грн.
Ще одним популярним місцем для проведення зимових гулянь є Воловець і Межигір’я розташовані в районі залізничної станції «Воловець». На хребті Полонина Боржава є декілька гір, на яких функціонують підйомники: Жид Магура (1517 м-кодів), Гимба (1491 м-код), Великий Верх (1598 м-кодів), Репіцька (1331 м-код).
Цей курорт є улюбленим місцем лижників, оскільки розваг в цьому краю небагато, а це означає, що і гулящих туристів теж немає. Причому, розташовані тут траси, підійдуть виключно для умілих туристів, оскільки більшість спусків мають обмерзання і горби. Враховуючи, що траси розташовані неподалеку один від одного, відпочивальники можуть періодично міняти місце спуску.
Альтернативною катанню можуть стати екскурсії на водопад, в с. Келічин до джерела мінеральної вод. Проживання в приватному секторі обійдеться туристові в 150 грн. в добу, а на території готелю – 200-250 грн. з харчуванням. Прокат гірськолижного спорядження на п'ять днів обійдеться в 300 грн., один підйом коштує 6-7 грн., а обід в місцевому закладі обійдеться в 40-50 грн.
Зростає популярність і курорту Мігово, розташованого в 55 кілометрах від Чернівців. Це відносно невеликий об'єкт з сучасним устаткуванням і комунікаціями, стандартним набором розваг – катком, сауною, пейнтболом, колибою, верховою їздою, стріляниною з лука, катанням на снігоході.
Тут розташовано три траси – від пологої до середньої складності, на яких функціонують чотири підйомники. Спуски обслуговують снігові гармати, є можливість нічного катання. Орендувати кімнату в приватному будинку поряд з курортом коштує 150 грн. в добу. На території бази працює три готелі, де тури продаються «пакетом» - близько 4 тис. грн. на новорічні і різдвяні свята.
Прокат спорядження на п'ять днів обійдеться в 300 грн., один підйом – 5-6 грн. Каток коштує 40 грн. година, за аналогічну суму можна покататися на лижах в нічний час. Снігохід обійдеться туристу в 50-60 грн./годину і обід в місцевому ресторані – 50-60 грн.
Вголос про туризм, за матеріалами alltravels.com.ua
ІА "Вголос": НОВИНИ