За словами Гінділіса, дослідження цього пилу може розширити знання вчених про природу комет.

За попередніми оцінками, частинки ISON можуть випадати на поверхню ще протягом двох років - для частинок мікронного розміру, і протягом трьох місяців - для частинок близько 10 мікронів.

«Частинки кометного пилу досягнуть земної поверхні Землі через кілька місяців, а найдрібніші через кілька років після проходження комети поблизу Землі. Збирати їх можна буде по всій поверхні Землі. І можна буде вибрати найбільш підходящі місця, віддалені від джерел техногенного пилу (високогірні льодовики і сніги, арктичні райони, Антарктида), а також райони з підвищеною магнітною аномалією», - розповів Гінділіс.

Комета C/2012 S1 (ISON) була відкрита у вересні 2012 року російським астрономом Артемом Новичонком і його колегою з Білорусі Віталієм Невським на обсерваторії в районі Кисловодська, що входить в мережу ISON.

У листопаді цього року комета пройде на відстані 0,012 астрономічної одиниці від Сонця. У цей час її яскравість може збільшитися до яскравості повного Місяця, і вона, не виключають вчені, стане найяскравішою у десятилітті. У грудні комета пройде на мінімальній відстані від Землі - близько 0,4 радіуса земної орбіти.

Джерело: Кореспондент

ІА "Вголос": НОВИНИ