Про це повідомляє BBC.

За словами пана Маккейба, що нині виконує обов'язки директора бюро, звільнення Джеймса Комі не вплинуло на роботу ФБР.

Він також пообіцяв у майбутньому повідомляти про будь-які політичні втручання у роботу бюро.

 Критики звинувачують Дональда Трампа у звільненні Джеймса Комі нібито за те, що той очолював розслідування зв'язків з Росією.

Американські ЗМІ також повідомляють, що колишній директор ФБР просив про додаткові ресурси для проведення розслідування, і демократи у сенаті США надіслали офіційний запит до мін'юсту на підтвердження, чи надавалися бюро відповідні додаткові кошти.

Дехто із демократів вважає, що повідомлення у ЗМІ можуть бути правдою, хоч речниця мін'юсту назвала їх «абсолютно хибними».

Демократи також закликали призначити керівником розслідування зв'язків команди Трампа із Росією спецпрокурора.

Водночас у Білому домі наполягають, що Джеймса Комі звільнили через сумніви у його компетентності, пов'язані із тим, як він вів розслідування витоку електронної пошти кандидатки у президенти США Гілларі Клінтон. У Білому домі також заявили, що пан Комі втратив популярність серед своїх підлеглих.

При цьому чинний в.о. керівника ФБР Ендрю Маккейб, виступаючи перед комітетом Сенату, заперечив це - за його словами, Комі користувався підтримкою рядових працівників бюро.

За повідомленнями, на межі відставки опинився і заступник генпрокурора США Род Розенштейн - після того, як Білий дім назвав його головним "каталізатором" звільнення Джеймса Комі.

У Білому домі заявили, що напередодні рішення про звільнення Комі Розенштейн написав записку президентові Трампу, у якій вказав на "серйозні помилки" екс-керівника ФБР.

За повідомленнями, Розенштейн «пригрозив» звільненням, якщо у Білому домі не заявлять, що рішення про звільнення Комі йшло безпосередньо від Дональда Трампа.

«Я не знаю про його погрози звільнення», - заявила, у свою чергу, заступниця прес-секретаря Білого дому Сара Гакабі Сандерс у ефірі каналу ABC. Вона зазначила, що Дональд Трамп «дуже багато думав про звільнення пана Комі після 9 листопада (дня президентських виборів у США. - Ред.)».

Розслідування щодо можливого втручання Росії у вибори президента США ведуть ФБР і комітети розвідки Палати представників і Сенату США.

У рамках нього ФБР також розслідує можливі зв'язки між екс-радником президента Трампа Майкла Флінна і посла Росії у США Сергія Кисляка.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ