За словами Ігоря Кожана, протягом року більшість музеїв мали проблеми із забезпеченням оплати охорони, проте новий Закон «Про музеї та музейну справи» регулює це питання.
«Я не можу знайти повний варіант цього Закону, але знаю, що туди внесли багато поправок, зокрема про закладення коштів на охорону музеїв у захищених статтях загального фонду державного та місцевого бюджетів. Це великий позитив, хоч депутати висловлювали різні думки з цього приводу. Щодо профільного поділу музеїв, то вони завжди були поділені, ще з радянських часів, музеї завжди і засновувались за різними профілями», – відзначив Ігор Кожан.
Директор Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові, вважає, що віднесення коштів на охорону музеїв до захищених статей видатків, таких же як зарплата працівникам бюджетної галузі, покращить ситуацію з охороною музейних фондів, незважаючи на те, що це буде додатковим навантаженням на бюджет.
Нагадаємо, що 5 листопада з ініціативи Кабміну Верховна Рада прийняла Закон «Про музеї та музейну справу», який визначає правові, економічні, соціальні засади створення і діяльності музеїв України та особливості наукового формування, вивчення, обліку, зберігання, охорони і використання Музейного фонду, його правовий статус.
Закон передбачає розподіл музеїв за окремими профілями. В ньому ж вказуються основні напрями діяльності музеїв, серед яких науково-дослідна, культурно-освітня діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, виставкова, пам’яткоохоронна робота, а також діяльність, пов’язана з науковою атрибуцією, експертизою, класифікацією, державною реєстрацією та усіма видами оцінки предметів, які можуть бути визначеними як культурні цінності, з метою включення до Музейного фонду України.
Документ відносить витрати на забезпечення охорони музеїв до захищених статей видатків загального фонду державного та місцевих бюджетів.
ІА "Вголос": НОВИНИ