«Ще на початках виборчої кампанії у Львівській області наша партія зіштовхнулася із тим, що рух «Чесно» постійно проводив незрозумілу для нас політику, у нас постійно виникали непорозуміння щодо різних округів. Добре хоч мене, голову партії, допустили до участі в передачі «Чесно. Фільтруй раду», але виходить така ситуація, що тебе люструють, ти даєш доступ до свого житла в повному обсязі, до внутрішніх аспектів твого життя. Натомість ми нічого не знаємо про тих, хто нас люструє.
Зараз ми знову зіштовхнулися із ситуацією, коли кандидата від нашої партії Романа Величка не запрошують до участі у передачі, хоча за всіма ознаками він повинен там бути, тим більше, що в цьому окрузі знялося багато кандидатів. Виникає питання: чому його не запрошують, в чому проблема? Чи в руху «Чесно» якась алергія на праві національні сили, чи вони виконують завдання якихось спецслужб?
Що це взагалі за організація? Якщо вона когось люструє, то і ми маємо право її люструвати. Тому, хоча нам і не зовсім приємно було це робити, ми вирішили поцікавитись, що ж за керівництво у руху «Чесно». Коли ми почали дивитися, то помітили, що дуже полюбляє приїжджати до Львова така група людей, як Сергій Таран, Віктор Таран і Вікторія Сюмар, яка є дружиною Сергія Тарана. В обох братів Таранів є батько Віктор Таран-Терен, який балотується до Верховної Ради у Кременчуці. Якщо вони нас фільтрують, то нехай відфільтрують і свого свекра та батька у Кременчуці, адже один із критеріїв руху «Чесно» полягає в тому, що не можна бути «тушкою», а Віктор Таран-Терен був засновником цього процесу «тушкування», коли у 2000 році, зрадивши Народний Рух України, перейшов до «Батьківщини».
За даними проекту «Люстрація. Україна під владою КГБ: дослідження ймовірної присутності агентів КГБ, комуністичної і комсомольської верхівки СССР серед державних службовців України», опублікованого 31 серпня 2009, яке підготував Борис Чекулай, голова громадської організації «Форум українців у Чеській республіці», є цілий список осіб, відносно яких існує критична ймовірність щодо їх причетності до діяльності КДБ. Серед цих осіб значиться і прізвище Віктора Тарана-Терена, батька Сергія та Віктора Таранів, експертів руху «Чесно». Виникають питання: як бути з люстрацією?
Мій висновок такий: не потрібно на гроші іноземних країн організовувати такі структури із людьми, які мають сумнівні біографії. Необхідно, щоб об’єктивність була однакова для всіх. Виборці мають право знати все про всіх. В протилежному випадку рух «Чесно» починає нагадувати комерційну соціологію», - зазначив Олег Соскін.
«Коли починається розмова про те, що ряд громадських організацій об’єднується і починає говорити, що в них є високі цілі, а за цими високими цілями криється лише просування «тушок» в парламент, тоді цей рух стає досить небезпечним. Я вже казав це раніше і повторюю ще раз: рух «Чесно» - це інформаційний кілер, який розпочав свою діяльність з того, що почав «мочити» певних кандидатів. Принцип відбору кандидатів і запрошення на передачу я не зміг збагнути до сих пір», - зазначив Ярослав Свелеба, кандидат у народні депутати від Української Національної Асамблеї.
В свою чергу, кандидат у народні депутати від УНКП Святослав Грабовський відмітив:
«Взагалі рух «Чесно» виник досить недавно. А я займаюся тією ж діяльністю, що рух «Чесно» вже більше двох років. Це дуже перспективна технологія люстрації влади, депутатів місцевого рівня, обласної ради, Верховної Ради. Коли ми, громадські діячі, почали показувати результати своєї роботи, обмінюватися між собою інформацією, до цього процесу долучилася «Опора», але хтось, швидше за все за цим стоїть кримінал або ж багаті люди, вирішили цей процес очолити, тому що це дуже дієва технологія, але прийоми, які використовує рух «Чесно» не є прозорими, це маніпулятивні технології».
Натомість інший кандидат у народні депутати України Роман Величко зазначив:
«15 жовтня я написав на телекомпанію «Міст» клопотання про те, що я маю намір взяти участь в передачі «Чесно. Фільтруй Раду», на яку мені було красиво і гарно відмовлено. Я не розумію, чому не висвітлюються протоколи засідань редакційної ради передачі «Чесно». Постійно порушуються закони. Так в статті 50 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» написано: «особливості організації телеорганізації під час виборчого процесу регулюється законодавством про вибори. А законодавство про вибори передбачає, що передвиборча агітація здійснюється на основі свободи передвиборчої агітації та рівного доступу всіх кандидатів та політичних партій. Яким чином передача «Чесно. Фільтруй Раду» забезпечує всім кандидатам рівний доступ?»
«З самого початку ми виступили проти руху «Чесно». Я був на його презентації в Києві, звертався до тих, хто курував цей проект, казав їм, що вони заклали там дуже потужну бомбу сповільненої дії. Але я зіштовхнувся там з повною інфантильністю. Цей проект спрямовано на те, щоб розбомбити західний регіон України», - відзначив голова спілки консультантів «Експерт-група» Андріян Фітьо.
ІА "Вголос": НОВИНИ