На Львівщині за круглим столом відбулось обговорення Програми економічних реформ Президента Віктора Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», яка була затверджена на початку червня 2010 року.

Програма має три цілі: заможне суспільство, конкурентоздатна економіка, ефективна держава. У Програмі є чотири пріоритетні напрями:

  • створення базового підґрунтя для економічного зростання;

  • формування сприятливого інвест-клімату;

  • модернізація інфраструктури та базових секторів;

  • поліпшення якості життя.

За словами першого заступника Глави Адміністрації Ірини Акімової є також п’ятий напрям – підвищення якості державного управління, який буде представлено восени.

Також Ірина Акімова на засіданні Комітету з економічних реформ, яке відбулося 2 червня 2010 року, зазначила, що перше, чим відрізняється запропонована Програма економічних реформ від низки попередніх, що тут представлено чітку методологію її побудови.

По-друге, Програма передбачає взаємоузгодженість реформ в різних секторах.

По-третє, є чітка регламентація процесу реалізації Програми по трьох етапах – до кінця 2010 року, 2011-2012 рр., 2013-2014 рр.

Структура кожного напряму є такою:

  • Проблеми та причини;

  • Мета та завдання;

  • Необхідні кроки;

  • Етапи реформ (І етап - до кінця 2010 р., ІІ етап – до кінця 2012 р., ІІІ етап – до кінця 2014 року);

  • Індикатори успіху.

При первинному огляді Програми дійсно складається враження наукового, навіть радше непопулістського, виваженого підходу. Тільки чомусь, звертаючи увагу на поспішність підготовки такого документа, не виникає сумніву щодо як стратегічних, так і тактичних недоречностей серед задекларованих принципів. Зокрема, це стосується зниження рівня інфляції, введення єдиного соціального внеску (який в Росії скасовується з 2011 року як економічно неефективний), міжбюджетних відносин, розвиток фінансового сектора, адміністрування податків.

Проте основна небезпека полягає в тому, що попри задекларовані публічні обговорення в регіонах зміни та доповнення так і не будуть враховані. Саме з цієї причини тупотінням на місці виявились «кроки» Ющенка, а «прорив» Тимошенко виявився надмірним надривом для всієї країни. Та основне полягає в тому, що в цій потужній праці відсутнє головне - «двіжок», модель розвитку економічної системи, цілісне бачення подальшого соціально-економічного розвитку України.

ІА "Вголос": НОВИНИ