Так вважають в оточенні колишнього президента.

Сам екс-глава республіки знав, що французька юстиція має намір зробити подібні дії, але навіть після того, що сталося, зберігає повний спокій, стверджують його соратники.

«Я знаю, що вони мене відвідають. Все це ні до чого не приведе», - казав, згідно з розповідями очевидців, Ніколя Саркозі в останні тижні. При цьому на тлі спекуляцій про можливе кримінальне переслідуванні колишній президент, який втратив судову недоторканність рівно через місяць після відходу з вищого поста, зберігав «рішучий і бойовий настрій».

Обшуки в будинку і офісах Ніколя Саркозі пройшли у вівторок з санкції судді Жан-Мішеля Жантіля. Ці дії були зроблені для розслідування можливого незаконного фінансування його виборчої кампанії в 2007 році. Французька юстиція підозрює Саркозі в отриманні грошей від Ліліан Бетанкур - найбагатшої жінки Франції, яка була на той момент главою косметичної імперії «Л'Ореаль».

Обшуки пройшли відразу в трьох місцях — житловому будинку в престижному XVI окрузі Парижа, який належить Карлі Бруні-Саркозі, робочому кабінеті неподалік від Єлисейського палацу, який був наданий в розпорядження Саркозі як колишньому главі держави, і адвокатській конторі на бульварі Малерб, де Саркозі не працює вже багато років, однак залишається одним зі співвласників. При цьому втручання співробітників юстиції пройшло практично непоміченим. «Не було обшуку як такого, - зазначив один з адвокатів бюро. - Нічого не було вилучено. Вся процедура зайняла близько десяти хвилин».

Між тим, сам колишній глава держави, схоже, сприйняв підвищену увагу з боку правоохоронних органів досить холоднокровно. «Він абсолютно спокійний. Судові справи хвилювали його завжди в останню чергу», - зазначає близький друг Саркозі, мер міста Леваллуа-Перре і депутат нижньої палати парламенту Патрік Балкані. Обшуки в будинку і офісах екс-президента, за його словами, «є демонстративною акцією».

Після завершення п'ятирічного мандата глави держави Ніколя Саркозі позбувся недоторканності 16 червня. Тепер йому, можливо, доведеться відповісти на запитання слідчих відразу щодо кількох справ. Крім незавершеного процесу про матеріальну підтримку з боку Ліліан Бетанкур, зараз набирає обертів розслідування фінансових махінацій при продажу Пакистану французьких підводних човнів в 1990-х роках. У пресі вже висловлювалися підозри в причетності Ніколя Саркозі до отримання багатомільйонних хабарів за поставки субмарин, проте екс-президент всі звинувачення відкидає.

Крім того, нові сумніви в законності фінансування передвиборної кампанії 2007 року виникли у зв'язку із заявами представників поваленого в Лівії режиму Муамара Каддафі. За твердженням осіб, близьких до колишнього лівійському лідера, його уряд надав 50 млн євро на підтримку кампанії Ніколя Саркозі.

Джерело: ИТАР-ТАСС http://www.itar-tass.com/c1/464055.html

ІА "Вголос": НОВИНИ