Вони побоюються кримінального переслідування у зв'язку зі справою про масові заворушення 6 травня в Москві, повідомляє відділ інформації Міжрегіональної правозахисної Асоціації «Агора».

Дженні Курпен визнала, що Україна майже не надає політичний притулок: «Незалежно від результату ми пройдемо всю цю процедуру для того, щоб у випадку відмови мати право подавати заяву про передачу нас в третю країну (Швецію, Фінляндію, Голландію, США)».

«Знаючи, як працює слідство і яку позицію займає суд по відношенню до підозрюваних у «болотній справі», ми дійшли висновку про те, що будуть хапати всіх підряд і залучати до справи... Розуміючи, що ми знаходимося в зоні ризику і можемо увійти в групу підозрюваних, ми прийняли рішення покинути країну», — написала журналіст.

Курпен нагадала, що Олексія Дев'яткіна раніше було засуджено за «масові заворушення» (ст. 212 Кримінального кодексу РФ) в одному з кабінетів приймальні адміністрації президента Росії.

Тоді він отримав умовний термін. У випадку повторного притягнення до кримінальної відповідальності за цією статтею, термін умовним вже не буде.

«Необхідно підкреслити, що держава займає завідомо агресивну і репресивну позицію по відношенню до активістів незареєстрованої партії «Інша Росія»... Крім того, ми обоє займаємось опозиційною журналістикою і висвітленням незручних для владних структур та правоохоронних органів тем, пишемо жорстко і безапеляційно про поточну ситуацію в сфері судочинства, методів роботи слідчих органів та функціонування кримінально-виконавчої системи сучасної Росії», — написав правозахисникам сам Дев'яткін.

Дженні Курпен повідомила, що планує з Олексієм повернутися в Росію, «якщо справу про безлади 6 травня буде закрито за відсутністю складу злочину і всіх нинішніх її фігурантів відпустять».

Зазначимо, що всього в рамках так званої «болотної справи» допитано понад тисячу осіб. Всього в рамках справи заарештовано 14 осіб.

Джерело: Росбалт

ІА "Вголос": НОВИНИ