За словами експерта, в Україні постійно зменшується кількість виборців. Раніше зменшення кількості населення не призводило до зменшення кількості виборців, тому, що відбувалось старіння населення. Кількість виборців була більш-менш сталою. Тепер відбулась зміна чисельності населення на 4 мільйона осіб. З них, чисельність виборців змінилась на 1,5 мільйона.

Як пояснює Солонтай, із цих 1,5 мільйона виборців третина (500 тис.) вимерла у Донецькій області. «Маємо перелом в електоральній географії. Якщо раніше більше 50% виборців жило на Східній і Південній Україні, то тепер  понад 50% виборців живе на Західній та Центральній. Умовно кажучи, виборців стало більше у тій частині, яка голосувала за Ющенка під час помаранчевої революції, а це потенційний електорат опозиції», - зауважує експерт. 

Станом на листопад 2011 року, 8,4 млн. виборців проживають на Донбасі та околицях, а на Галичині, Волині, Поділлі та Буковині - 8,5 млн. виборців. «Звичайно, не все Поділля має думку Західної України, проте в запасі ще є виборці Закарпаття», - вважає столичний експерт.

Солонтай впевнений, що зараз опозиція має всі шанси на перемогу, однак лише за умови активності виборців. «На минулих виборах електорат Донбасу отримав перемогу. Відповідно, західняки зараз хочуть взяти реванш. Наскільки серйозно кандидати попрацюють зі своїми виборцями, настільки вагомим буде результат. З одного боку, не підтримую того, щоб опозиція йшла різними колонами, проте не знаю, як поєднати Свободу, УДАР і політичні сили КОДу», - розповідає він. 

На його переконання, дві колони опозиції можуть подолати 5% бар’єр – все залежить від того, як  вони працюватимуть з виборцями.

«Тільки за умови, якщо Західна і Центральна частина України прийдуть і активно проголосують хоча б на фоні пасивності Північної і Східної України, ми можемо отримати інший парламент», - запевняє Олександр Солонтай.

ІА "Вголос": НОВИНИ