Львівське міське управління комунальної власності не виконує ухвалу міської ради, за якою підприємцям знижено розмір плати за оренду комунального майна. Про це журналістам заявив голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес. «Ухвала приймалась з метою запровадження антикризових заходів, але її ніхто не виконує. Тобто, виходить, її прийняли для піару, мовляв, ми зробили, ми задекларували, ми любимо бізнес. А насправді виконувати цю ухвалу не збираються», — сказав він.

Нагадаємо, мова йде про ухвалу №2569, яку Львівська міськрада прийняла 9 квітня 2009 року. Нею встановлено нові орендні ставки за використання нерухомого комунального майна. Подекуди розмір ставок знижено на 30%. Приймаючи цю ухвалу міськрада нібито керувалась наміром допомогти місцевому бізнесу, послабивши для нього в силу своїх можливостей наслідки економічної кризи.

Однак, за словами Зеновія Бермеса, підприємці не можуть скористатися такою допомогою. За його словами, до нього масово звертаються керівники львівських фірм зі скаргами на управління комунальної власності, яке, як стверджують вони, відмовляється приймати у них заяви на перерахунок орендної плати. «Ні один підприємець не може дочекатися змін. Заяви не приймаються», — наголосив він.

Як повідомив Вголос Руслан Батрух, юрист Асоціації роботодавців Львівщини, відкоша отримали уже майже дав десятки членів асоціації. Подібні проблеми, каже він, є і в інших підприємців, які не входять до неї.

Власник невеликої торговельної фірми на правах анонімності розповів «Вголосу», що уже певний час безуспішно добивається, щоб йому знизили орендну плату: «Вони мене просто «футболять». В дозвільному офісі (через нього підприємці звертаються у міську раду у господарських питаннях. – «Вголос») немає ні типової заяви, ні процедури, нічого. Відсилають в управління комунальної власності. А в управлінні кажуть: «Ми нічого не знаємо. Ухвала є, але нам ніякої вказівки не було».

Інша підприємець, яка також побажала не називати її, повідомила, що їй, аби мати змогу платити менше, у міськраді запропонували переукласти наново договір оренди. Бізнесменка в шоці. Каже: на це піде більш ніж півроку. Проте, за її словами, в міськраді натякають, що проблему можуть вирішити й іншим способом. За, так би мовити, грошову винагороду. «Між рядками звучить: заплатите — будете мати», — сказала вона.

«В принципі, якщо керуватися чинним законодавством, — говорить юрист Руслан Батрух, — ніхто з підприємців і не мав би звертатись за перерахунком оренди. Міська рада прийняла ухвалу і повинна була б автоматично здійснити перерахунок». Відтак він пропонує підприємцям звертатись до суду. Проте вони з таким кроком не поспішають — бояться, що коли надійде час продовжити термін оренди, їм відмовлять.

Те, що у Львові є проблеми з виконанням «орендної ухвали», на одній з останніх сесій міськради заявив і заступник голови постійної депутатської комісії комунального майна та власності Роман Зафійовський (один з ініціаторів прийняття ухвали). Він попросив, щоб міський голова Андрій Садовий у письмовому вигляді пояснив, в чому справа. Що відповів (і чи відповів) мер, на жаль, не відомо – з депутатом Зафійовським «Вголосу» на час підготовки матеріалу до публікації зв’язатись не вдалося. Натомість нам вдалося поспілкуватись із головою згаданої депутатської комісії Тарасом Коцем. За його словами, масштаби проблеми, як з’ясувалось, насправді не настільки значні, як вважалось спочатку: в управління комунальної власності хоч і в невеликій кількості, проте таки надходять заяви на перерахунок орендної плати, і в управлінні їх поступово розглядають. Пан Коць зазначив, що обов’язковою умовою для перерахунку є переукладання договору оренди.

Як пояснила у коментарі «Вголосу» Олеся Цюбченко, заступник начальника управління комунальної власності ЛМР, управління не може, більш за те не має права, автоматично зменшити всім підприємцям розмір орендної плати, бо це було б порушенням договірних відносин: «Договір оренди – це цивільно-правовий акт, який підписується між управлінням і орендарем. А відтак будь-які зміни, що стосуються договору оренди, – і це передбачено у договорі, – повинні відбуватися за ініціативою. Ми таку ініціативу у примусовому порядку проявляти не можемо. А може, хтось і не хоче (щоб йому зменшили орендну плату. – «Вголос»)! Тому орендар має сам до нас звернутися».

Пані Цюбченко запевнила, що необхідними бланками заяв дозвільний офіс забезпечений. Заяви від підприємців, переконує, приймають. «Можливо, комусь і відмовили, хто не мав повний пакет необхідних документів», — припустила вона. Декому із тих, хто звернувся, за її словами, уже нараховують орендну плату за новими, зниженими, ставками.

Чиновник також відзначила, що донедавна звернень від підприємців було досить мало. Проте останнім часом заявників побільшало. Пожвавлення активності вона прогнозує у серпні.

ІА "Вголос": НОВИНИ