Дослідження проводив Міжнародний науковий консорціум PAGES 2k Network, у який входять 78 дослідників із різних країн.

Вчені поставили перед собою завдання максимально відновити кліматичну картину за останні дві тисячі років як на регіональному, так і на глобальному рівнях. Для цього використовувалися дані про річні кільцях дерев, ріст коралів, пилок рослин, донні відкладення, сталагміти, а також інформація з історичних документів, які стосувалися 511 географічних точок на всіх континентах.

Зокрема, вчені з'ясували, що глобальні кліматичні періоди - Середньовічне потепління або Малий льодовиковий період - на регіональному рівні були мозаїкою теплих та холодних періодів.

Вчені дійшли висновку, що протягом останніх двох тисяч років на Землі спостерігався тренд на зниження температури, який припинився лише в кінці 19 століття. «Період від 1971 до 2000 року став найтеплішим періодом за останні 1,4 тисячі років (від часів Середньовічного теплого періоду)», - зазначають учені.

Раніше вчені заявили, що 2012 рік увійшов до десятки найтепліших в історії спостережень. З погляду кількості опадів 2012 рік у середньому для всієї земної кулі був близький до норми, однак в окремих регіонах умови були екстремальними.

Так, від посухи минулого року постраждали Росія, Україна та Казахстан, центральна частина північноамериканського континенту, північний схід Бразилії. Навпаки, на заході і в центральній частині Африки, у Великобританії та Фінляндії кількість опадів перевищила норму.

Джерело: Кореспондент 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ