Уряд запускає 21 січня 2020 року Національну програму цифрової грамотності.

Про це сьогодні заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Команда Міністерства цифрової трансформації представила результати першого в історії України соціологічного дослідження цифрових навичок українців та концепцію проекту «Дія: Цифрова освіта».

«Сьогодні ми робимо ще один важливий крок – крок до подолання цифрової нерівності в Україні. Необхідні цифрові навички мають бути доступні всім. Для цього 21 січня стартує національна програма з цифрової грамотності», – заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

У програмі уряду зазначена амбітна мета – навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки. Причому, 70% має бути віком від 30 до 60+ років. Мета абсолютно реалістична – у нас вже підготовлено конкретний план дій, як цього досягти. Ми створюємо онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів. Всі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами. Плануємо створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей».

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан презентувала результати першого в Україні соціологічного дослідження. 53,5% українців знаходяться нижче позначки середній рівень у питаннях цифрової грамотності.

«Не володіють цифровими навичками 15,1% українців, а володіють низьким рівнем цифрових навичок 37,9% громадян. 34% українців у віці 18-70 років за останній рік ставали об’єктом хоча б одного з видів шахрайських дій в Інтернеті, а серед молоді у віці 10-17 років – 49,5% українців ставали жертвами онлайн шахрайства. Найбільш незахищеними сегментами в інтернеті є молодь до 16 років, та люди старше 60 років», – зазначила Іонан.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях підкреслив: «Цифрові навички важливі українцям, аби користуватися онлайн-сервісами та впливати на владу». Саме завдяки швейцарсько-українській Програмі EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа, Міністерство цифрової трансформації провело дослідження та підготувало перші три освітні курси, що будуть запущені вже 21 січня 2020 року.

На Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності українці зможуть безкоштовно пройти три онлайн-курси: базовий курс із цифрової грамотності, цифрова грамотність для вчителів і курс для батьків «Онлайн-безпека для дітей». Згодом на онлайн-платформі з'являться просунуті курси для різних спеціалізацій, курси для світчерів, lifestyle-курси, курси нових цифрових професій.

Курси розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній Google, Microsoft, Академія ДТЕК, ПРООН UNDP, EGAP, CISCO, Освіторія та Global Teacher Prize.

Навчання на курсах буде в ексклюзивному форматі – освітній серіал. Замість рівнів будуть сезони, а замість уроків – освітні серії за участю експертів і селебріті.

Амбасадорами цифрової освіти стануть українські зірки: Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак, Марія Єфросініна.

ІА "Вголос": НОВИНИ