У результаті аварії було пошкоджено 50 м залізничної колії, понад 100 м контактної мережі та 3 опори. Цистерни слідували зі станції Аса (Казахстан) до станції Оклеса (Польща). Витікання фосфору спричинило пожежу, під час гасіння якої утворилась величезна хмара з продуктів горіння.
Всього було госпіталізовано 320 осіб, у тому числі 83 дитини з підозрою на отруєння фосфором.
Жертв не було, але Львівщина була в психологічній напрузі через можливі наслідки. Панічні настрої в суспільстві посилювалися відсутністю офіційної інформації, а після необдуманої заяви тодішнього віце-прем’єра Олександра Кузьмука про «другий Чорнобиль», людей охопив справжній жах.
Згодом всі цистерни були відправлені назад в Казахстан. Прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за фактом порушення правил безпеки. Однак винні так і не були покарані. Всі екологічні висновки в унісон свідчили, що все в нормі. Однак профілактичне обстеження території раз на квартал триває досі.
У якому стані перебуває зараз місце аварії, навколишні території та природне середовище Вголос поцікавився у представників місцевої влади:
КОМЕНТАРІ:
Голова Буської РДА Михайло Вовк:
- На даний час наслідків не видно. Стан території добрий, проводиться постійний моніторинг. У своїй районній газеті ми опублікуємо результати додаткових аналізів, поінформуємо населення. Екологи і санстанція постійно проводять перевірки.
Захворюваність населення яка була, така і залишилась, вона не зменшилась, але й не зросла. Зв’язку з аварією немає. Смертність навіть дещо зменшилась.
На місці аварії все росте, у воді все плаває, поля повиорювали, пшеницю позасівали, будуть збирати хліб. Фермери чудово знають, що при продажі зерна будуть проведені аналізи і можуть мати проблеми.
Раніше був ажіотаж політичний та інформаційний, зараз його нема. Люди вже не бояться.
Голова Ожидівської сільської ради Олександра Шах:
- Навколишнє середовище прийшло в норму буквально за кілька місяців і та трава, яку посіяли, росте. Науковці казали, що може загинути частина дерев, але вони стоять на місці. Навпаки, на цій території дуже гарно цвіла липа. Перед дощем жаби кумкають. Ми час від часу виїжджаємо туди, робимо акти обстеження, наглядаємо за цією територією.
На даний час жодних наслідків не помітно. Людина, яка не знає про аварію, ніколи навіть би не подумала, що тут щось схоже відбулося.
Сьогодні також відсутні будь-які упередження людей щодо продукції вирощеної на цій території. Я це можу гарантувати. Перший рік люди трохи сторонилися, а на другому році люди закуповували і картоплю, і моркву, і буряк.
ІА "Вголос": НОВИНИ