Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування нафтогазового комплексу» включено до порядку денного сесії на 10 січня, зазначено на сайті парламенту.
Документ пропонує надати необхідні повноваження Кабінету міністрів із реформування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Зараз, згідно законодавства, реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, відділення, перетворення) державних підприємств трубопровідного транспорту, а також їх приватизацію заборонено. Заборона також поширюється на будь-які дії, які можуть призвести до відчуження основних фондів та акцій цих підприємств, а також основних фондів та акцій НАК «Нафтогаз України», дочірніх та заснованих нею підприємств і газосховищ.

Водночас Головне науково-експертне управління Верховної Ради висловило низку зауважень до цього законопроекту, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зокрема в управлінні зазначають, що оскільки НАК «Нафтогаз України» входить до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, передання майна компанії іншим юридичним особам, які створюються на базі його майна, фактично означає, що відповідне майно може бути приватизоване.

Водночас як заявив УНН заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Анатолій Кінах, законопроект про забезпечення реформування нафтогазового комплексу не передбачає зміну форми власності газотранспортної системи України.

http://www.unn.com.ua/exclusive/574892-verhovna-rada-ne-planue-zminyuvati-formu-vlasnosti-ukrayinskoyi-gts---a.kinah

Одночасно на вівторок, 10 січня ц. р., до порядку денного роботи парламенту внесено альтернативний законопроект народного депутата від фракції «НУ-НС» Юрія Кармазина «Про внесення змін до закону України «Про трубопровідний транспорт». Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, ухвалення документа сприятиме запобіганню корупційних дій у газовій сфері.

Головне експертне управління ВР рекомендує за результатами розгляду законопроекту в першому читанні повернути його на доопрацювання. Управління також зазначило, що позитивні положення законопроекту Ю. Кармазіна доцільно використовувати під час доопрацювання урядового документа. Зокрема, це стосується заборони приватизації підприємств, створених внаслідок реорганізації «Нафтогазу України».

Водночас комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки не зміг ухвалити рішення щодо жодного із законопроектів.

ІА "Вголос": НОВИНИ