Як передає «Новий Регіон», заяву підтримали 74 кримських парламентарія з 83-х, які брали участь у засіданні. У пояснювальній записці до документу зазначається, що червоний прапор необхідний для «збереження пам'яті про подвиг народу України, який зробив вагомий внесок у Перемогу над фашизмом", а також є закликом до органів влади і громадянам України неухильно виконувати вимоги закону «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років».

Цим законом з 2000 року на честь Перемоги у столиці України місті-герої Києві, інших містах і населених пунктах України проводяться святкові заходи з використанням символіки років Великої Вітчизняної війни. У квітні 2010 року Верховна Рада Криму, спираючись на цю норму закону, ухвалив використовувати Червоний прапор в День Перемоги.

«Сьогодні це особливо актуально у зв'язку з тим, що останнім часом деякі органи місцевого самоврядування в західних областях України приймають ініційовані певними політичними силами рішення, спрямовані проти використання у святкові дні символіки часів Великої Вітчизняної війни, тим самим ображаючи гідність воїнів-антифашистів. Висловлюємо впевненість, що такі грубі порушення законів України отримають належну реакцію з боку органів нагляду за дотриманням законодавства», - наголошується у заяві.

Також кримські депутати закликали всі місцеві ради і виконавчу владу в повному обсязі виконувати вимоги закону, вести постійну роботу по збереженню в належному стані військових поховань, меморіальних комплексів, пам'ятників, могил партизан, в'язнів фашистських таборів і активізації пошуку останків воїнів, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни.

Нагадаємо, 5 квітня Львівська облрада прийняла заяву "Радянські міфи потрібно знищувати" щодо недопущення вивішування червоних радянських прапорів на всіх адміністративних будівлях 9 травня. Заяву було направлено у Житомирську обласну, Київську та Севастопольську міськради, які вирішили вивісити Червоний прапор в День Перемоги.

У свою чергу лідер фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов заявив, що депутати місцевих рад мають повне право вирішувати, які піднімати прапори поряд з українськими на будинках органів влади на 9 травня. Єфремов нагадав, що під час Великої Вітчизняної «на Україні воювали під різними прапорами».

ІА "Вголос": НОВИНИ